IST30 logo

Iseseisvuse taastamine 30 logo on inspireeritud 90ndate alguse, iseseisvuse taastamise aja kujutava kunsti staaride loomingust – Raul Meel, Leo Lapin, Eve Kask, Tõnis Vint ja paljud teised. Logo kujundiks olev silmaankur intrigeerib – läheb hetk, enne, kui number kolmekümne üles leiad.

Kujunduskontseptsiooni kompaktne visualiseering

Iseseisvuse taastamine 30 kujundustes kasutatakse punk ajastule kohases stiilis sõnumeid ning elemente.

  • Erinevaid pilte, sõnumeid ning erineva kaaluga rebimise motiive omavahel kombineerides saab luua üksteisest eristuva iseloomuga kujundusi, kuid üldine kujundusstiil on alati äratuntav.
  • Värvide ning kujunduse lisaelementide kasutamisel peab järgima stiiliraamatu reegleid ning pildikeele loogikat.
  • Fotoga kujunduste puhul on võimalik kasutada nii ühest kui ka mitmest pildist koosnevaid kompositsioone.
  • Ametlikku laadi materjalidel punk stilistikat ei kasutata ning üldmulje on pigem peetud ja korralik.
  • Pidulikumad materjalid lahendatakse puhaste värvitoonidega või erilisemate trükitehnoloogiatega (foolio, kohtlakk, surutrükk jne). Sedalaadi kujundusmaterjalide ülesehitus on alati lihtne, elegantne ja pigem minimalistlik, olles sisule kontsentreeritud.

Disaini taotlused ja allikad

Tuttavalt tundmatu kujund intrigeerib —läheb hetk, enne kui number kolmekümne üles leiad. Pelgalt stiliseeritud number ei kanna sümboli staatust välja, liialt keerukas kujund sügavikku peidetud tähendusega ei tasusta vaatajat taipamisrõõmuga.

Sümbol võib kuju järgi otsustades olla mustri-fragment kolmesaja-aastaselt õllekapalt, aga ka nanometallist kõrgtehnoloogiline detail tu-dengite loodud satelliidilt. Universaalne, aegu ületav ja ühendav geomeetria.

Vaba maa on avatud fantaasia mängudele ja tõlgendamise rõõmule. Kodanik võib leida sümbolist oma tähenduse ja luua sellele oma loo. Vangi teda ei panda.

Esteetika on inspireeritud 90ndate alguse, ise-seisvuse taastamise aja kujutava kunsti staaride loomingust—Raul Meel, Leo Lapin, Eve Kask, Tõnis Vint ja paljud teised on loomin-guga lummava geomeetrilise korrapära saadi-kud meie kultuuriruumis.

Viimati uuendatud 30.06.2021