Algas „Eesti 100 tamme“ parkide rajamine

29.09.2013 | 16:52

Uudis
    • Jaga

Täna sai alguse Eesti Vabariigi 100 aasta juubeli tähistamiseks „Eesti 100 tamme“ parkide rajamine. Kadrioru pargi kontsertväljakul toimunud avaüritusest võttis osa üle tuhande inimese, tammetõrusid korjasid sajad noored ja lapsed. Neist tõrudest kasvatatakse viie aasta jooksul tammeistikud „Eesti 100 tamme“ parkidesse istutamiseks. Ettevõtmises on oodatud kaasa lööma kõik, kes soovivad oma pere, suguvõsa või sõpruskonna tammiku rajada.

“Eesti 100 tamme” projekti kuulutas avatuks riigisekretär Heiki Loot, kelle sõnul on tammikute rajamine üks paljudest vabariigi sajandaks juubeliks kavandatavatest ettevõtmistest.

“Eesti Vabariigi juubeliks tammepuu istutamine on sümboolne kingitus oma riigile. Tammikute rajamisega jätame tulevastele põlvedele olulise märgi, millega jõuavad nendeni ka meie lood tänasest päevast,” lausus riigisekretär.

Oma puu pani kasvama ka öölaulupeol „Järjepidevus“ isamaaliste lauludega paljude hinge puudutanud laulja Ott Lepland. Kokku pandi tänasel päeval Kadriorus mulda üle 700 tõru. Juubelitammikute rajamiseks korjati tõrusid juba ka Paides ja Otepääl ning algaval nädalal toimub see ka Emmastes Hiiumaal, Saare vallas Jõgevamaal ning kõikjal Eestis.

Projektis osalemiseks on andnud nõusoleku paljud koolid ja omavalitsused. Kooliõpilased alustavadki sel sügisel tõrude korjamist ning neist istikute kasvatamist. Kui järgnevate aastate jooksul noorte tammede eest hästi hoolitsetakse, kasvavad need piisavalt tugevaks, et Eesti 100. juubeliaastal saaks istutada neist kodulinnas või -vallas tammepargid, -salud või -puiesteed.

Ettevõtmises on oodatud kaasa lööma kõik huvilised, kes soovivad sel sügisel korjatud tõrudest oma pere, suguvõsa või sõpruskonna tammiku rajada. Neile, kellel tammepuu istutamiseks sobivat maad ei ole, on selle leidmiseks lubanud appi tulla “Teeme ära” talgupäeva korraldusmeeskond.

“Eesti 100 tamme” on üks Eesti Vabariigi 100. aasta juubeli tähistamise raames toimuv ettevõtmisi. Selle aasta 24. veebruaril kutsus Riigikantselei ja Eesti Pressifotograafide Liit inimesi üles pildistama ühte hetke päevast, et viie aasta möödudes sama ettevõtmist korrata. Samuti on kavas käivitada mitu suurt filmiprojekti ning üleriikliku arendusprojektina saab igas suuremas asumis korda mõni oluline linnaruumi objekt.

“Eesti 100 tamme” parkide rajamist korraldab Riigikantselei.

Fotogaleriiga on võimalik tutvuda siin: https://valitsus.ee/et/uudised/pildialbum#2572-1

Lugupidamisega

Riina Soobik
„Eesti 100 tamme“ parkide rajamise koordinaator
tel 53400736, riina.soobik@riigikantselei.ee