Algas Euroopa säästva arengu nädal

20.09.2021 | 16:34

Euroopa säästva arengu nädal toimub sellel aastal 20. septembrist – 26. septembrini. See on üleeuroopaline initsiatiiv, mille eesmärgiks on erinevate jätkusuutliku arengu eesmärkidesse panustavate tegevuste, projektide ja ürituste nähtavamaks tegemine.
    • Jaga

„Kutsume kõiki üles Euroopa säästva arengu nädalaga ühinema,“ ütles Eili Lepik, riigikantselei strateegiabüroo direktori asetäitja ja nädala koordinaator Eestis, „Täna hommikuse seisuga on Eestist registreeritud 52 üritust või ettevõtmist, nende hulgas näiteks raamatukogude algatus „Tund enne und mobla peost, naudi teost!“, Garage48 toidupäev, aga ka taaskasutusnäitus Pärnu uue kunsti muuseumis,“ lisas ta.

Osalevale organisatsioonile ei ole piiranguid, seda saavad teha kõik - valitsusasutused, teadus- ja arendusüksused, haridusasutused, muuseumid, sihtasutused, kogukondlikud ühendused, ettevõtted ja valitsusvälised organisatsioonid. Oluline, et esitatud projekt või üritus panustab ühte või mitmesse jätkusuutliku arengu eesmärki ja selle peamine eesmärk ei tohiks olla tuluteenimine.

„Osalemine on lihtne, selleks on vaja enda ettevõtmine Euroopa säästva arengu nädala kodulehel üles anda. Enne registeerimist tuleb lihtsalt läbi mõelda, millisesse jätkusuutliku arengu valdkonda korraldatav üritus sobib. Need on näiteks haridus, heaolu, majandus, võrdsed võimalused, keskkond, energeetika, ressursitõhusus vms.“ selgitas Eili Lepik.

Arvesse lähevad üritused, mis toimuvad ajavahemikus 18. september – 8. oktoober.

Euroopa säästva arengu nädala kodulehe leiad siit:  http://esdw.eu/

Initsiatiivi algataja on Euroopa säästva arengu võrgustik (ESDN).

Eili Lepik

strateegiabüroo direktori asetäitja