Algas õiguse koosloome keskkonna nimekonkurss

12.10.2020 | 15:11

Uudis
    • Jaga

Justiitsministeeriumi, Riigikantselei ja Riigikogu Kantselei koostöös loodav IT-lahendus, mis peaks tulevikus koondama Eesti elu mõjutava õigusloomeprotsessiga seotud teabe ühte kohta ja katma kogu õigusakti elukaare, otsib omale väärikat nime.
Koosloome keskkonna projektijuhi Karmen Vilmsi sõnul soovitakse projektiga saavutada muutust senises töökultuuris selliselt, et suurem rõhk oleks koosloomel ja avatusel.

„Uus keskkond annab poliitikakujundajale suurepärased võimalused ühes keskkonnas algatusi luua ja mitme osapoolega samaaegselt sama versiooniga tööd teha. Koostöö varasemas õigusloome etapis aitab vähendada mahukaid muutusi ja asjatut tehnilist tööd hiljem. Edaspidi ei tule algatusega seonduvat teavet otsida erinevatest infosüsteemidest, vaid see asub ühes kohas, kus kogu protsess on algusest lõpuni ülevaatlikult jälgitav. Koosloome keskkonna peamised eesmärgid ongi läbipaistvam õigusloome, parem õigusloome kvaliteet, vastandumise ja tehnilise töö vähendamine,“ lisas Vilms.

Riigikantselei-poolne projekti vedaja Kristina Liik rõhutab: „Uus keskkond hõlmab endas edaspidi praeguse eelnõude infosüsteemi (EIS) ja osale.ee funktsionaalsusi, lisades seejuures mitmeid uuenduslikke lahendusi.“

Riigikogu Kantselei haldusdirektor Ahto Saks avaldas lootust, et selle projekti õnnestumisel muutub Riigikogu töö veelgi läbipaistvamaks ja uus keskkond võimaldab teha seaduseloome kiiremini arusaadavamaks kõikidele huvigruppidele. 

Nimekonkursil osalejatel palutakse pakkuda süsteemi nimi, sellega kokku sobiv suupärane lühend ning lühike põhjendus või lugu, miks just selline nimi võiks sobida. Oma nimepakkumise saab esitada kuni 26.10 siin: https://forms.gle/CV3FVuGw3XXsSf5P6.

Avaliku sektori innovatsiooni programmist tuule tiibadesse saanud koosloome keskkond koosneb kahest osast: kinnine töökeskkond, kus saab erinevate akti liikide jaoks kohandatud ühtsete mallide ja tööriistadega materjale ette valmistada, ja avalik vaade, mis võimaldab osalust õigusloomes ja annab selge pildi õigusloomeprotsessi kõigist etappidest koos avalike materjalidega. Esimene lahendus valmib 2020. aasta lõpuks, kasutusele hakatakse seda võtma samm-sammult.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

-