Digitaalsete kollaažide konkurss “TaasPILDIL”

18.05.2021 | 18:28

20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, korraldab Riigikantselei 4-.12. klassi õpilastele digitaalsete kollaažide konkursi.
    • Jaga

Kunstihariduse Ühingu esimees Heli Mänd: “Taasiseseisvumisele eelnes ja sellega kaasnes rida olulisi sündmusi. Ka 30 aasta jooksul vabas Eesti riigis on toimunud märkimisväärseid poliitilisi ja kultuuriüritusi. Kõigi nende sündmustega on seotud palju inimesi, nende seas kultuuritegelasi ja poliitikuid. Meenutame koos ja väärtustame seda teekonda, neid sündmusi ja inimesi – paneme nad pildile.”
Iga osaleja võib esitada ühe töö, valmistades arvutis fotodest tehtud kollaaži. Lisada võib värvilisi pindasid, teksti, ise arvutis/joonistuslaual joonistatud detaile, aga ka paberile joonistatud/maalitud ja pildistatud detaile. Otsida võib fotosid taasiseseisvumisele eelnenud ja kaasnenud sündmustega ning sellega seotud inimestega, aga ka järgnevate märgiliste sündmuste ja inimeste kohta ajalehtedest, ajakirjadest, internetist jne. Valida just need, kes/mis tunduvad kõige olulisemad. Võimalusel võib kasutada ka erakogu fotosid.
Võistlustööd tuleb saata Riigikantseleile hiljemalt 21. mail 2021. 
Digitaalsete kollaažide konkurss on üks Riigikantselei iseseisvuse taastamine 30 noorteprojektidest ja viiakse läbi koostöös Kunstihariduse Ühinguga
Täpsem info ja registreerimine siin.
 

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Iseseisvuse taastamise 30.aastapäeva tähistamise toimkond