Eesti 100. sünnipäeva ja EL eesistumise loovkonkursi võitis töö „Aastasada ja tasakaal“

03.10.2016 | 13:08

Uudis
    • Jaga

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja Eesti EL Nõukogu eesistumise loovkonkursi võitis ideekavand „Aastasada ja tasakaal“, mille esitas agentuur Identity (Meelis Opmann, Martin Tõnts, Ionel Lehari, Ants Lusti).

Loovkonkursi eesmärk oli leida pikaajaline partner, kes töötaks välja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale visuaalse identiteedi ja viimistleks lõpuni sõnumid. Eesti kui Euroopa Liidu (EL) eesistujariigi tutvustamiseks sooviti leida partner kelle abiga välja arendada põhisõnumid ja visuaalsed lahendused, mis toetaksid Eesti kui nutika ja uuendusmeelse ning puhta elukeskkonnaga riigi kuvandit Euroopas.

Konkursile laekus kaheksa ideekavandit, neist viis EL eesistumisele ja kolm Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Kaks kavandit, nende seas võidutöö, esitati ühendlahendusena mõlemale sündmusele.

„Hindan konkurssi õnnestunuks, sest osalesid Eesti kogenud ja suured loovagentuurid, kes hindasid õigesti eesseisva töö suurt mahtu,“ ütles žürii esimees, Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas. „Kuigi lähteülesanne oli keeruline, sai žürii valida mitme hea idee ja läbitöötatud lahenduse vahel,“  lisas Oblikas.

Oblika sõnul oli nii kaasavaid ja mängulisi, kui ka Eesti kahte olulisemat narratiivi väga hästi esitavaid ideid. „Võitis visuaalselt puhtaim ja lihtsaimate kujunditega ühislahendus, mis kannab aastasaja ja teisalt tasakaalu sõnumit. Aga suurem töö nüüd alles algab ja soovin Identity meeskonnale jõudu,“ lisas Oblikas.

Täna avalikustati EV100 osa võidutööst, teise, ehk EL eesistumise identiteedilahenduse avalikustab  riigikantselei aprillis 2017, kuivõrd hea tava kohaselt tehakse seda vahetult enne eesistumise algust.

Ideekavandeid hindas 10-liikmeline žürii: Jane Oblikas (žürii esimees, Eesti Disainikeskus), Ilona Gurjanova (Eesti Disainerite Liit), Jaanus Tamme (Eesti Turunduskommunikatsiooni Agentuuride Liit), Alari Orav (Eesti Disainimeeskond, EAS), Aive Hiiepuu (Eesti Suhtekorraldajate Liit), Anu-Mall Naarits (Marketingi Instituut), Maria Alajõe (Riigikogu Kantselei), Anneli Ohvril (Riigikantselei, EV100), Tiina Urm (Riigikantselei, EL Nõukogu eesistumine) ja Sean Larkins (WPP Government and Public Sector Practice).

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks esitatud ideekavanditest hindas žürii teise koha vääriliseks ja premeeris 3000 euroga kavandit „Sõrmejälg“, esitaja agentuur Tank (Joel Volkov, Villem Valme, Kadi Mikiver, Grete Gutmann, Risto Luhalep). Kolmandat auhinda otsustas žürii mitte välja anda.

Eesistumise ideekavanditest auhindas žürii teise koha vääriliseks ja premeeris 3000 euroga kavandit nimega „Mets“, esitaja agentuur  Velvet (Kristian Kirsfeldt, Siim Tikk, Magnus Haravee). Kolmanda koha ja 2000 eurot pälvis kavand „Sõrmejälg“, esitaja agentuur Tank.

Riigikantselei alustab võidutöö esitaja ehk Identityga läbirääkimisi loovlahenduste väljatöötamise lepingu sõlmimiseks. Eeldatav lepingumaht on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul 150 000 eurot ning EL eesistumise puhul 100 000 eurot.

Loovkonkursist saab lähemalt lugeda: https://riigikantselei.ee/et/uudised/avanes-eesti-vabariik-100-ja-euroopa-liidu-eesistumise-loovkonkurss

Fotod: https://riigikantselei.ee/et/galeriid/eesti-100-sunnipaeva-ja-el-eesistumise-loovkonkursi-voidutood

Lisainfo:
Anneli Ohvril, EV100 turundus- ja kommunikatsioonijuht, 529 7557, anneli.ohvril@riigikantselei.ee, www.ev100.ee
Tiina Urm, EL eesistumise kommunikatsioonijuht, 5696 306, tiina.urm@riigikantselei.eewww.eesistumine.ee