Eesti eesistumise suurpartner on AS United Motors

16.02.2017 | 13:08

Uudis
    • Jaga

Riigikantselei valis Eestisse Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tippsündmustele saabuvaid riigi- ja valitsusjuhte ning ministreid esindusautodega teenindama AS United Motorsi, kes annab suurpartnerina eesistumise ajaks kasutada 65 BMW sõidukit.

Riigikantselei tegi ettepaneku esindussõidukite pakkumuse esitamiseks kaheksale ettevõttele. Pakkumuse esitas neist kolm, kellega Riigikantselei alustas läbirääkimisi. Soodsaima pakkumuse tegi AS United Motors, kes lisaks 65 BMW sõiduki rendile andmisele varustab autod kütuse ja kindlustusega ning vastutab nende hoolduse ja hoiustamise eest.

„BMW esindaja Eestis, AS United Motors saab kõige olulisemaks Eesti eesistumise koostööpartneriks. BMW Grupp on kogenud ja usaldusväärne esindussõidukite pakkuja, kes on teinud sarnaselt koostööd näiteks Leedu, Läti, Luksemburgi ja praeguse Malta eesistumisega,“ ütles Eesti EL Nõukogu eesistumise korraldusmeeskonna juht Piret Lilleväli.

AS United Motors juhataja Kaljo Karilaid märkis, et tegemist on väga suure väljakutsega, mis väärtustab BMW Grupi pikaajalisi kogemusi sarnaste rahvusvaheliste projektide teostamisel. „BMW innovaatilised tehnoloogiad ja säästva mobiilsuse lahendused on vaieldamatult parimaks garantiiks, et kõik Eesti eesistumise ajal tehtavad esindussõidud kulgeksid turvaliselt ja tõrgeteta,“ lausus Karilaid. Ta lisas, et BMW Grupp on vastutustundlik ja keskkonnasõbralik premium-klassi sõidukite tootja, mille väärtused lähevad hästi kokku ka Eesti kui innovaatilise ja jätkusuutliku riigi kuvandiga.

Sarnaselt varasematele eesistujariikidele teeb Eesti koostööd ettevõtetega, kes soovivad partnerluse korras pakkuda oma tooteid ja teenuseid, mis aitavad kaasa eesistumise õnnestumisele. BMW esindaja AS United Motors on esimene ja suurim eesistumise koostööpartner. Esindusautode rendi ja kaasnevate kulude hinnanguline väärtus koos maksudega on 1 010 694 eurot.

Eesti on esimest korda EL Nõukogu eesistuja 2017. aasta juulist detsembrini. Eesistuja juhib nõukogu tööd ehk suunab 28 liikmesriiki ühiste otsuste poole, mis mõjutavad enam kui 500 miljoni inimese heaolu ja turvalisust. Eestis toimub eesistumise ajal Tallinnas Kultuurikatlas ligi 20 tippsündmust, millest võtavad osa EL-i riigi- ja valitsusjuhid, ministrid ning EL-i juhid ja tippametnikud. Eestisse saabub eesistumiseks kuni 30 000 väliskülalist, nende seas umbes 1000 välisajakirjanikku.

Lisainfo: Tiina Urm, EL eesistumise kommunikatsioonijuht, 53000515, tiina.urm@riigikantselei.eewww.eesistumine.ee