Eesti hakkab koolitama Bosnia ja Hertsegoviina ametnikke

11.07.2005 | 15:43

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
11.07.2005

Eesti ametnikud jagavad järgneva kaheksa kuu jooksul ametnike koolitamise alaseid konsultatsioone oma kolleegidele Bosnias ja Hertsegoviinas.

Riigikantselei allkirjastas täna Bosnia ja Hertsegoviina Euroopa Komisjoni delegatsiooniga koostöölepingu, mille kohaselt nõustavad Balkani ametnikke riigikantselei avaliku teenistuse osakonna koolitustalituse juhataja Annika Anton, Euroopa Liidu sekretariaadi juhataja Keit Kasemets ja nõunik Ülle Hanson.

"Esmakordselt võitis Eesti Euroopa Liidu liikmesriigina avaliku konkursi Euroopa Liiduga lõimuda soovivate riikide abistamiseks partnerlusprogrammis," ütles riigikantselei koolitustalituse juhataja Annika Anton. "Bosnia ja Hertsegoviina avaliku teenistuse ameti haldusvõimekuse arendamiseks Euroopa Liiduga lõimumisel annab Euroopa Komisjon kuni 3,4 miljonit Eesti krooni."

Alates Eesti ühinemisest Euroopa Liiduga on Eestil võrdsed õigused oma laienemise käigus saadud teadmiste ja kogemuste edasi andmiseks teistele riikidele, kes soovivad oma administratsiooni tugevdada. Projektipartneri valib välja kasusaajariik ise avaliku konkursi korras.

Lisainfo:
Annika Anton, riigikantselei avaliku teenistuse osakonna koolitustalituse juhataja
tel. 693 5465
annika.anton@riigikantselei.ee