Eesti lipu sünnipäeval avatakse Kõpus Villem Reimani auks lipuväljak

03.06.2011 | 11:21

Uudis
    • Jaga

Riigikantselei koostöös Kõpu Vallavalitsusega avab homme, Eesti lipu 127. sünnipäeval Kõpus lipuväljaku, mis on pühendatud Eesti rahvusliku ärkamisaja ja ühe lipu õnnistaja Villem Reimani 150. sünniaastapäevale. Riigikantseleil on plaanis koostöös omavalitsustega avada igal aastal vähemalt üks lipuväljak, mille asukohaks valitakse lipuõnnistaja sünnipaiga linn või vald.

Sünnipäevapidu algab 4. juunil kell 11 ennelõunal kõnekoosolekuga Kõpu kirikus. Keskpäeval avab Vabariigi President lipuväljaku Kõpu alevikus endise meierei juures ning peab lipule sünnipäevakõne. Väljakul on 12 meetri pikkune lipumast, kuhu heisatakse alaliselt Eesti lipp, mis on pimedal ajal ka valgustatud.

Peale lipuväljaku avamist algab sinimustvalgetes värvides laste rattaretk Suure-Kõpu mõisa parki. Teekonna pikkus on ligikaudu 350 meetrit. Külalised on oodatud laste järel mõisaparki ühispiknikule, kus pakutakse kohvi ja kooki, kuid oodatud on ka oma piknikukorvid. Toimuvad ekskursioonid Suure-Kõpu mõisa vastrenoveeritud häärberis ja avatud on Eesti lipu lugu tutvustav näitus ning laste joonistuste väljapanek.

 Villem Reiman sündis 1861. aastal Kõpu vallas, Pauna talus. Eesti ajalukku on Villem Reiman läinud kui rahvusliku liikumise mõõduka suuna üks liidreid. Ta oli venestusreformide vastu protestiva põlvkonna vaimne juhtfiguur. Kogu oma elu oli Villem Reiman seotud Eesti Üliõpilaste Seltsiga. 1883 oli ta EÜSi põhikirjale alla kirjutanud kaheksa asutajaliikme hulgas, 1884 osales seltsi sinimustvalge lipu pühitsemisel Otepääl, 1886 oli seltsi esimees. 

Homme, 4. juunil möödub 127. aastat esimese sinimustvalge Eesti lipu pühitsemisest Otepää kiriklas.

Vaata lisaks valitsus.ee/eestilipp

Täpsem info:

Gert Uiboaed
Riigikantselei sümboolikanõunik
tel 693 5683
e-post gert.uiboaed@riigikantselei.ee

Tõnu Kiviloo
Kõpu valla vallavanem
tel 439 6622
e-post tonu@kopu.ee