Eesti osaleb Euroopa säästva arengu nädalal

29.05.2018 | 11:15

Uudis
    • Jaga

30. maist kuni 5. juunini toimub neljas Euroopa säästva arengu nädal, mis koondab ülemaailmsed säästva arengu eesmärkide elluviimisega seotud sündmused Euroopa kaardile.

Eestist on sel aastal Euroopa säästva arengu nädalale registreeritud 31 sündmust. Kokku on Euroopa säästva arengu nädalale praeguse seisuga üles antud 4398 algatust 30 eri riigist.

Säästva arengu nädalal toimub palju erinevaid sündmusi:  infopäevad, seminarid, festivalid, kogukonnapäevad, talgud, matkad, heategevusüritused ja palju muud. Üritused on seotud ühe või mitme säästva arengu eesmärgiga, ning katavad väga laia teemaderingi tervisest, haridusest, jätkusuutlikust majanduskasvust, innovatsioonist säästva tarbimise, keskkonnahoiu ja bioloogilise mitmekesisuseni.

Ettevõtmisi korraldavad erinevad organisatsioonid – valitsusasutused, teadus- ja arendusüksused, haridusasutused, muuseumid, sihtasutused, kogukondlikud ühendused, ettevõtted ja valitsusvälised organisatsioonid.

Eestis toimuvate üritustega saab tutvuda siin.

2015. aasta septembris võeti ÜRO-s vastu ülemaailmne tegevuskava, mille säästva arengu 17 eesmärki ja 169 alaeesmärki annavad suuna inimeste ja keskkonna kaitseks ning heaolu saavutamiseks. Ülemaailmsed eesmärgid kehtivad kõikidele riikidele ja nende saavutamist jälgitakse.

Euroopa säästva arengu nädalat korraldab Euroopa säästva arengu võrgustik (European Sustainable Development Network), mis on säästva arengu koordinaatoreid koondav mitteametlik koostöövõrgustik Euroopas. Eestist on säästva arengu nädala kontaktpunktiks riigikantselei.

Lisainfo: Eili Lepik, riigikantselei strateegiabüroo nõunik, 693 5619, eili.lepik@riigikantselei.ee