Eesti osalusveebi tunnustatakse Euroopas kõrgelt

20.11.2009 | 15:35

Uudis
    • Jaga

Eesti osalusveeb osale.ee pälvis Euroopa e-valitsemise parima praktika projekti tiitli.

Euroopa Komisjon korraldas 19.-20. novembril toimuva viienda e-valitsuse ministrite nõupidamise ja konverentsi raames konkursi Euroopa Liidu e-valitsuse strateegia elluviimist enim toetavate projektide väljaselgitamiseks. Parima praktika tiitliga pärjati Riigikantselei esitatud osalusveeb.

Riigikantselei pakub kodanikele alates 2007. aasta suvest võimalust aadressil www.osale.ee riigiasjades kaasa rääkida. Osalusveeb on valitsuse keskne kanal kaasamiseks ja avatud otsustamiseks, kus saab esitada arvamusi seaduste ja strateegiate kohta. Avalikuks otsuste aruteluks on osalusveebi kasutanud kõik ministeeriumid. Kahe aasta jooksul on läbi viidud kokku ligi 100 avalikku arutelu, mille teemad ulatuvad Eesti Euroopa Liidu poliitika üldpõhimõtetest kuni metsaseaduseni.

Lisaks esitavad kodanikud osalusveebi vahendusel valitsusele igal aastal keskmiselt 175 ideed ja ettepanekut Eesti elu paremaks muutmiseks. Oma ideele saab osale.ee kaudu tagasisidet nii teistelt huvilistelt kui ka pädevalt asutuselt. 2010. aasta lõpuks ühendatakse osalusveeb koos e-Õigusega ühtsesse valitsuse otsuste menetlussüsteemi.

Vaata lisaks:
Osalusveeb www.osale.ee 
European eGovernment Awards 2009 http://www.epractice.eu/awards 
5th Ministerial eGovernment Meeting and Conference http://www.egov2009.se

Kristiina Tiimus
Riigikantselei
tel 693 5601
kristiina.tiimus@riigikantselei.ee