Euroopa Liidu teabetalitus ja Postimees Online kuulutavad välja taskufilmide konkursi

27.02.2007 | 13:25

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
27. veebruar 2007

Riigikantselei Euroopa Liidu teabetalitus ja Postimees Online kuulutavad välja taskufilmide konkursi teemal „Olen eurooplane”. Konkurss on pühendatud Rooma lepingute 50. aastapäeva tähistamisele.

Rooma lepingute sõlmimisega 25. märtsil 1957 pandi alus meie Euroopa ühiskodule. Viiskümmend aastat hiljem meil on, mida tähistada. Poole sajandi jooksul on Euroopas valitsenud rahu. Me võime õppida, töötada või elada teistes Euroopa Liidu liikmesriikides ilma oluliste piiranguteta. Võimalused reisida ilma passita suurenevad pidevalt. Samal ajal on tõusnud kõikide eurooplaste elatustase ja jõukus.

Taskufilmide konkursiga kutsume kõiki filmi- ja kunstihuvilisi üles esitama oma loomingulist nägemust Euroopast, eurooplusest ning eestlusest selle sees. Need on põhilised märksõnad, millest autor peaks lähtuma.

Lisaks tuleb arvestada mõningate tehniliste tingimustega. Töö peab olema salvestatud mobiiltelefoni või fotokaameraga, sest nagu võistluse pealkiri ütleb, on tegu taskufilmide võistlusega – seega peaks salvestusvahend mahtuma taskusse. Filmi faili maht ei tohi olla suurem kui 10 MB, kestus peab jääma ühe minuti piiresse.

Parimad tööd, mille valib välja Riigikantselei ja ajalehe Postimees ¸ürii, kuuluvad premeerimisele, võistluse peaauhinnaks on videokaamera Canon MV920. Konkursil osalemiseks tuleb film laadida üles Postimees Online’i aadressil www.euro.postimees.ee, kus vaatajad saavad neid kommenteerida ja hinnata.

Võistlus kestab 25. märtsini, ¸ürii kuulutab võitjad välja 27. märtsil kell 14:00.


Riina Soobik
EL teabetalituse nõunik
Tel. 693 5950
riina.soobik@riigikantselei.ee