Euroopa säästva arengu nädal pakub tänavu eriti palju avastamisrõõmu

29.05.2019 | 07:56

Uudis
    • Jaga

30. mail alguse saaval üle-euroopalisel säästva arengu nädal toimub Eestis üle 150 ürituse, mille hulgast leiavad vaba aja sisustamiseks võimalusi kõik jätkusuutlikku arengut oluliseks pidavad inimesed.

„Säästva arengu nädal on muutumas üha menukamaks ettevõtmiseks ja huvi säästva arengu vastu on aastatega kasvanud – võrreldes eelmise aastaga on algatuste arv tõusnud suisa kolm korda,“ sõnas riigikantselei strateegiadirektori asetäitja Eili Lepik ja lisas, et kui eelmisel aastal toimus Eestis nädala jooksul 51 sündmust, siis sel aastal 153.

„Ilmselt annab see märku ühiskonna suurenevast teadlikkusest: enam ei jääda keskkonna teemadel pealtvaatajateks, üha enam soovitakse jätkusuutlikkuse olulisusele tähelepanu pöörata ja aktiivselt kaasa lüüa,“ lisas Lepik. „Sündmuse mastaabist ja menukusest annab aimu asjaolu, et Euroopas toimub üle 5500 sündmuse 24 eri riigis, mis populariseerivad jätkusuutlikku elukorraldust ja pööravad tähelepanu meid ümbritseva keskkonna olulisusele.“

Säästva arengu nädalal toimub erinevaid üritusi üle Eesti: matkad Eesti kaunites paikades, orienteerumine nii mandril kui erinevatel saartel, kultuurist lugu pidavatele huvilistele toimuvad kontserdid, festivalid ja mitmed teised nauditavad sündmused. Eestis toimuvate üritustega saab tutvuda säästva arengu nädala koduleheküljel.

Säästva arengu nädal toimub 30. maist 5. juunini ning see koondab ülemaailmsete säästva arengu eesmärkide elluviimisega seotud sündmused Euroopa kaardile. Initsiatiiv tõukub 2015. aastal ÜROs vastu võetud tegevuskavast, mille säästva arengu 17 eesmärki annavad suuna inimeste ja keskkonna kaitseks ning heaolu saavutamiseks. Eestist on säästva arengu nädala kontaktpunktiks Riigikantselei, initsiatiivi toetab Euroopa säästva arengu võrgustik, mis on säästva arengu koordinaatoreid koondav mitteametlik koostöövõrgustik Euroopas.

Lisainfo: Eili Lepik, riigikantselei strateegiadirektori asetäitja, 693 5619, eili.lepik@riigikantselei.ee