„Greenwave” metsaistutuskampaania sai lõppakordi Raplamaal

04.05.2007 | 17:57

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja, 4. mai 2007 – Raplamaal, Purilas toimus täna Rooma lepingute 50. juubelile pühendatud metsaistutuskampaania „Greenwave” lõpuaktsioon.

Metsaistutustalgutele olid kutsutud Riigikogu ja Vabariigi Valitsuse liikmed, diplomaatiline korpus, Euroopa Liidu institutsioonide esindajad, omavalitsuste juhid ja kampaaniat toetavate ettevõtete esindajad.

Riigikogu esimees Ene Ergma avaldas oma tervitussõnavõtus heameelt, et Euroopa Liidu 50. juubelit tähistatakse Eestis ja paljudes teisteski riikides puudeistutamisega. Pöördudes kohalviibinud välisriikide saadikute poole ütles Ergma, et kui Euroopa Liit tähistab oma 100. juubelit, siis on hea meenutada, et Eestis kasvavad nende istutatud suured puud.

Oma pöördumises tänas Riigikogu esimees ka Euroopa Liitu toetuse eest Eestile praeguses olukorras.

„Meie sõbrad ja kolleegid Euroopa Liidus ning üle kogu maailma on andnud meile tunde, et me ei ole üksi ja ma tänan neid kõiki selle eest,” ütles Ergma.

Idee tähistada Euroopa Liidule aluse pannud Rooma lepingute 50. aastapäeva metsaistutamisega sündis valitsuse kommunikatsioonibüroos. Istutamist korraldas Riigimetsa Majandamise Keskus.

Täna pandi Raplamaal maha üle 4000 kuuseistiku. Kokku on 14. aprillil alanud „Greenwave” kampaania raames kinkinud Euroopale uusi puid rohkem kui 6200 vabatahtlikku enam kui 250 langil üle Eesti. Kokku istutatakse vabatahtlike poolt rohkem kui 900 000 mändi ja kuuske.

Lisaks Eestile on „Greenwave” kampaania raames istutatud puid üheksas riigis: Lätis, Leedus, Slovakkias, Küprosel, T¨ehhi Vabariigis, Bulgaarias, Belgias, Maltal ja Rumeenias. Lätis istutati puid samuti täna.

Lisainfot Greenwave kampaania kohta: www.eu50.ee Foto: Jüri Pere

Foto: Jüri Pere