Homme algab Narvas kaheksas riigiametnike foorum

03.10.2007 | 08:37

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
3. oktoober 2007

Homme algab Narvas kahepäevane riigiametnike foorum pealkirjaga “Valitsemise mõju – teateid tegelikkusest!”. Arvult kaheksas avaliku teenistuse tippjuhtide, poliitikakujundajate ja -elluviijate foorum algab traditsiooniliselt peaministri pöördumisega riigiteenistujate poole.

Suursaadikud Dag Hartelius ja Harri Tiido kõnelevad foorumil maailma, Euroopat ja Eestit mõjutavatest teguritest ja probleemidest. Riigi rolli muutumisest valitsemisse era- ja mittetulundussektori kaasamisel räägivad Pittsburghi Ülikooli riigiteaduste professor B. Guy Peters ja Soome rahandusministeeriumi nõunik Johanna Nurmi.

Foorumi osaks on õppereisid Sillamäe sadamasse, Narva elektrijaama, Narva Kutseõppekeskusesse, Narva kohtumajja, Kreenholmi manufaktuuri, Viru Keemia Gruppi, Narva-Jõesuu piirivalvekordonisse, Vanalinna Riigikooli, Narva linnavalitsusse ning Sillamäe linna. Õppereiside käigus analüüsitakse välis- ja sisejulgeolekupoliitikat, majandus- ja keskkonnapoliitikat, haridus- ja tööpoliitikat, sotsiaal- ja kriminaalpoliitikat, regionaal- ja rahvastikupoliitikat, sest nendes valdkondades tehtud otsuste mõju ilmneb ettevõtja, õpetaja, keskkonnakaitsja, linnajuhi, prokuröri või piirivalvuri igapäevatöös.

Foorumi lõpetab traditsiooniliselt debatt. Riigikogu liikmed Valdur Lahtvee, Jaanus Marrandi ja Ain Seppik, välisminister Urmas Paet, regionaalminister Vallo Reimaa ja minister Urve Palo väitlevad Eesti lähiaastate väljakutsete teemal.

Koostöös ajakirjaga Akadeemia avaldatakse foorumi raames John Locke'i kolmesaja aasta vanune "Teine traktaat valitsemisest. Essee tsiviilvalitsuse tegelikust algusest, ulatusest ja eesmärgist".

Riigikantselei korraldatav riigiametnike foorum toimub Narva Kultuurimajas Rugodiv. Foorum on jälgitav reaalajas internetis.

Vaata lisaks: Riigiametnike foorumi otseülekanne ja päevakava http://www.avalikteenistus.ee/foorum 

Lisainformatsioon:
Airi Alakivi
Riigikantselei avaliku teenistuse osakonna juhataja
Tel. 693 5453
airi.alakivi@riigikantselei.ee

Sten Hansson
Riigikantselei infonõunik
tel. 693 5609
sten.hansson@riigikantselei.ee