Homme algab riigiametnike foorum "Õpime vigadest!"

04.10.2006 | 13:28

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
4. oktoober 2006

Homme algab Tartus kahepäevane riigiametnike foorum pealkirjaga "Õpime vigadest!". Arvult seitsmes foorum on proovikiviks, kui valmis on Eesti avalik sektor analüüsima oma töös tehtud vigu ja neist õppima.

Õiguskantsler Allar Jõks hindab Eesti avaliku halduse kvaliteeti. Meediajuht Mart Kadastik arutleb, kas vastuolud võimukandjate ja meedia vahel on paratamatud, vajalikud või ületatavad. Uue haldusjuhtimise ideoloogia rakendusprobleeme Eestis ja selle võimalikku alternatiivi analüüsib riigiteaduste professor Wolfgang Drecshler. Administratiivse ja poliitilise korruptsiooni põhjustest ja mõjust Itaalias kõneleb Sassari ülikooli professor Pino Arlacchi.

Foorumi töötubades räägib korruptsioonivastase retsepti koostamisest politseinike altkäemaksujuhtumi näitel Põhja Politseiprefektuuri prefekt Raivo Küüt. Tippjuhtide läbipõlemise üle arutleb stressiuurija Mart Jürisoo koos kahe endise kantsleriga. Küsimusele, kas Eesti suudab Euroopa Liidus oma huve kaitsta, otsitakse vastust koos Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallase kabinetiülema Henrik Hololeiga. Kriisikommunikatsiooni korraldamist lahatakse nii ametniku, ajakirjaniku kui ka suhtekorraldaja pilgu läbi.

Foorum algab traditsiooniliselt Eesti peaministri pöördumisega riigiteenistujate poole.

Riigikantselei korraldatav riigiametnike foorum toimub Tartus, Vanemuise kontserdimajas. Foorum on jälgitav reaalajas internetis.

Vaata lisaks:
Riigiametnike foorumi otseülekanne, päevakava, tutvustus http://www.riigikantselei.ee/foorum

Lisainformatsioon:
Airi Alakivi
Riigikantselei avaliku teenistuse osakonna juhataja
tel. 693 5453

Sten Hansson
Riigikantselei infonõunik
tel. 693 5951
sten.hansson@riigikantselei.ee