Homme algab Tartus üheksas riigiametnike foorum

05.11.2008 | 08:26

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
5. november 2008

Homme algab Tartus kahepäevane riigiametnike foorum “Riigi ja ametnike roll ühiskonna teenimisel – eile, täna ja homme”.

Arvult üheksas avaliku teenistuse tippjuhtide, poliitikakujundajate ja -elluviijate foorum algab traditsiooniliselt peaministri pöördumisega riigiteenistujate poole. Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul on foorumit palutud lõpetama president Toomas Hendrik Ilves.

Suurbritannia valitsuse vanemnõunik Colin Whitehouse räägib foorumil avalike teenuste reformi õppetundidest Suurbritannias ja regionaalminister Siim Valmar Kiisler avalike teenuste arengust Eestis.

Eesti riigi ja avaliku teenistuse arengu suundadest iseseisvuse taastamise järgsetel aastatel kõneleb endine Riigikogu liige ning justiitsminister Jüri Adams. Endine OECD Avaliku Halduse Komitee aseesimees ja Rootsi Riigikantselei peadirektor Knut Rexed teeb ettekande demokraatlike riikide avaliku halduse ja avalike teenistuste kujundamisest 21. sajandil.

Foorumi osaks on klienditeenindust, e-teenuseid ning avaliku teenuse osutamise delegeerimist käsitlevad töötoad Tartu Ülikooli Kliinikumis, Lõuna Politseiprefektuuris, Lõuna maksu- ja tollikeskuses, Kodijärve Hooldekodus, Riigikohtus, Kaagvere Erikoolis ja mujal.

Foorumi teisel päeval toimub traditsiooniliselt debatt. Eesti riigi ja ametnikkonna tuleviku üle arutlevad Riigikogu I aseesimees Kristiina Ojuland, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Siim Raie ning Riigikogu liige Hannes Rumm.

Riigikantselei korraldatava riigiametnike foorumi eesmärk on tugevdada avaliku teenistuse põhiväärtusi ning otsida koos poliitikute, teadlaste ja välisekspertidega lahendusi riigijuhtimise olulisematele probleemidele.

Foorum toimub Vanemuise teatri suures majas ning on jälgitav reaalajas internetis.

Riigiametnike foorumi otseülekanne ja päevakava http://www.avalikteenistus.ee/foorum

President Toomas Hendrik Ilves esineb foorumil reedel, 7. novembril kell 13.00 ning peaminister Andrus Ansip neljapäeval, 6. novembril kell 10.40

Sten Hansson
tel. 693 5609
Riigikantselei infonõunik
sten.hansson@riigikantselei.ee