Homme toimub Tallinnas esinduslik e-demokraatia konverents

08.06.2006 | 11:29

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
8. juuni 2006

Homme Tallinnas toimuva konverentsi Demokraatia infoühiskonnas avab peaminister Andrus Ansip ning peaesinejaks on maailma esimene e-demokraatia professor Stephen Coleman Leeds'i ülikoolist.

Konverentsil kõneldakse informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnolooga rakendamisest demokraatia toetuseks Eestis ning tutvustatakse e-demokraatia maailmapraktikat.

Professor Marju Lauristin annab Tartu Ülikooli uurimistulemuste põhjal ülevaate infoühiskonna sotsiaalsetest mõjudest Eestis. Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Urmas Reinsalu räägib uutest probleemidest, mida infoühiskonna kiire areng on kaasa toonud kodanike põhiõiguste- ja vabaduste tagamisel. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis valmivat uut Eesti infoühiskonna arendamise tegevuskava tutvustab Margus Püüa.

Rahvusvahelisi e-demokraatia kogemusi jagab konverentsil maailma esimene e-demokraatia professor Stephen Coleman Leeds'i ülikoolist. Coleman on oma raamatus Bowling Together (Koos Keeglirajal) analüüsinud võimalusi, mida informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnolooga pakub ühiskonna sidususe suurendamiseks ja demokraatia arenguks, oponeerides hiljuti Eestit külastanud professor Robert Putnamile, raamatu Bowling Alone (Üksinda Keeglirajal) autorile.

Briti valitsuse programmi kohaliku e-demokraatia toetamiseks tutvustab Isobel Harding Briti e-Demokraatia Kompetentsikeskusest.

Konverentsi on võimalik kuulata Internetis e-Riigi Akadeemia veebilehelt http://www.ega.ee/?lang=ee 

Viru konverentsikeskuses kell 10 algava konverentsi korraldavad e-Riigi Akadeemia, Riigikantselei ja Riigikogu Kantselei ning seda toetavad Avatud Eesti Fond, Suurbritannia saatkond ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Ajakirjanike registreerumine e-posti aadressil annela@ega.ee  
Konverentsi kava http://www.ega.ee/public/konverentsi_kava.pdf

Lisainformatsioon:
Liia Hänni, e-Riigi Akadeemia, liia@ega.ee, tel 641 1313, 51 27 316
Eleka Rugam-Rebane, Riigikantselei, tel 693 5744
Siiri Sillajõe, Riigikogu Kantselei, tel 631 6505