Jüri Jaanson on Aasta Kodanik

26.11.2004 | 13:27

Uudis
    • Jaga

Austatud ajakirjanikud! Palume mitte avalikustada pressiteadet enne kella 18.00, 26.11.2004

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo kuulutab täna Aasta Kodanikuks Ateena olümpiahõbeda, eksmaailmameistri sõudmises Jüri Jaansoni. Eelmisel aastal sai Aasta Kodaniku tiitli president Lennart Meri.

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo hinnangul on poolehoid Jüri Jaansonile Eesti rahva hulgas seotud sellega, et ta on toonud kuulsust Eesti Vabariigile kogu maailma silme all ning on jätnud endast sügava mulje isiksusena. Rummo sõnul iseloomustab Jaansoni nii kestev kangelaslikkus suurepäraste sportlike tulemuste saavutamisel kuulmispuude kiuste, kui ka see, et tema selja taga on tugev pere, võluv abikaasa ning toredad lapsed.

Täna kell 19 algab Tallinnas, Mustpeade Majas kodanikupäeva puhul vastuvõtt.

Aasta Kodanik kuulutatakse välja igal aastal kodanikupäeval, 26. novembril. Selle aasta kodanikupäeva tunnuslauseks on "Tugev pere, rõõmus rahvas", kuna tegemist on pereaastaga.

Kandidaate Aasta Kodaniku aunimetusele sai rahvastikuministrile esitada 6. novembrini. Kõik esitatud kandidaadid avalikustati rahvastikuministri kodulehel www.rahvastikuminister.ee.

Kodanikupäev on orienteeritud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijaile sõltumata rahvusest. Kodanikupäevast saab lähemalt lugeda veebilehelt http://www.kodanik.ee

Lisainformatsioon:
Aarne Veedla, rahvastikuministri nõunik
tel. 6935786, 5164744
aarne.veedla@riigikantselei.ee
www.rahvastikuminister.ee