Kolmapäeval heisatakse Eesti ja Euroopa Liidu lipud

08.05.2018 | 11:18

Uudis
    • Jaga

Kolmapäeval heisatakse Euroopa päeva puhul Eestis lipud. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Euroopa Liidu lipu heiskavad koos Eesti lipuga Riigikogu, Vabariigi President, Vabariigi Valitsus, Riigikohus, Riigikontroll, õiguskantsler, ministeeriumid, Eesti Pank, Kaitseväe Peastaap ja omavalitsusorganid. Lipud võivad heisata ka kõik teised. Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul.

Euroopa päev on pühendatud rahule, demokraatiale ja Euroopa ühtsusele. 9. mail 1945 oli Euroopas esimene rahupäev pärast II maailmasõda. Rahupäeva viiendal aastapäeval tegi Prantsusmaa välisminister Robert Schuman ettepaneku ühendada Prantsusmaa, Saksamaa ja teiste Euroopa riikide söe- ja terasetootmine. Sellega sai alguse Euroopa lõimumine ja Euroopa Liit.

9. mail toimuvad traditsioonilised üritused Tallinnas Vabaduse väljakul. Kell kolm pärastlõunal stardib passimäng, kõlavad 100. juubelit tähistavate riikide muusika, toimuvad otselülitused saatkondadest, avatud on lasteala, näitused ja tänavatoidukohad. Õhtul kell kuus peab Vabariigi Presidendi kõne ning sellele järgneb kontsert, millel astuvad üles Stig Rästa, Liis Lemsalu, Ivo Linna, Antti Kammiste, Lepatriinu ja Frankie Animal.

Eesti ja Euroopa Liidu lipu kasutamise kohta vaata juhiseid Riigikantselei veebilehelt riigikantselei.ee/euroopalipp

Euroopa päeva tähistamise programmi kohta vaata täpsemalt veebilehelt euroopapaev.ee

Gert Uiboaed

Riigikantselei sümboolikanõunik