Konkursi- ja atesteerimiskomisjon otsustas

04.10.2000 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinnas Stenbocki majas, 4. oktoobril 2000. a. Riigikantselei juures tegutsev kõrgemate riigiametnike konkursi- ja atesteerimiskomisjon otsustas lugeda Mari Pedaku Kodakondsus- ja Migratsiooniameti peadirektori ametikohale vastavaks, Keskkonnaministeeriumi asekantsleri ametikohale vastavaks loeti Tõnu Traks.

Mari Pedak (s. 1957) asus Siseministeeriumi teenistusse 1996. aastal töötades kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu osakonna juhataja ning eurointegratsiooni asekantsleri ametikohal. Alates 2000. aasta jaanuarist on Mari Pedak juhtinud Kodakondsus- ja Migratsiooniametit. Mari Pedak on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi majandusteaduskonna ning aspirantuuri. Mari Pedak on Euroopa Nõukogu migratsioonikomitee liige.

Avaliku teenistus seaduse kohaselt kuulub edutamise korras ametikohale nimetatav ameti peadirektori kandidaat eelnevalt atesteerimisele Riigikantselei juures asuvas kõrgemate riigiametnike konkursi- ja atesteerimiskomisjonis. Kodakondsus- ja Migratsiooniameti peadirektori nimetab ametisse siseminister.

Tõnu Traks (s. 1959) töötas aastatel 1991 –1993 Järva Maavalitsuse Metsaameti juhataja ametikohal, 1993 – 2000 oli ta Järvamaa Metsaameti peametsaülem. Aastast 2000 täidab Tõnu Traks Keskkonnaministeeriumi looduskaitse ja metsanduse asekantsleri kohuseid. Tõnu Traks on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia metsanduse eriala.

Siseministeeriumi õigusloomeosakonna juhataja ametikohale väljakuulutatud avalikule konkursile laekus üks avaldus.

Jaanus Rankla
Riigikantselei pressiesindaja
Tel 693 5832