Koolitusel õpetati ametnikele demograafia-alast mõtlemist

18.06.2003 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinnas Stenbocki majas, 18. juunil   Rahvastikuministri büroo korraldas 17. juunil demograafiaalase koolituspäeva riigiametnikele, mille avas demograafiakomisjoni esimees, rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo.    Koolituspäev oli esimene samm ametnike ‘demograafilise mõtlemise’ arendamiseks oma valdkonna eelnõude ja otsuste hindamisel. “Riiklike otsuste demograafiaalase mõju teaduspõhine prognoosimine ja hindamine on äärmiselt vajalik ja esmakordselt on sellele  koalitsioonilepingu näol ka poliitiline toetus”, tõdesid koolitusest osavõtjad.   Esinejateks olid oma ala asjatundjad prof. Ene-Margit Tiit ja prof. Kalev Katus ning Allan Puur, kes andsid ülevaate rahvastikualastest mõistetest ja probleemidest.

Kalev Katus rõhutas, et demograafiliste protsesside juhtimisel tuleb arvestada nende pikaajalisust ning suunatust tulevikku. “Selleks, et muuta näiteks elanike sünnikäitumist, tuleb meil otsused teha mitte tänase seisu põhjal, vaid tulevikuprognoosist lähtuvalt. Lisaks peab riigi rahvastikupoliitika olema stabiilne ja meetmed püsivad, kuna tulemus võib näha olla alles aastate pärast,” rõhutas Katus.

 

Aare Kasemets, Riigikogu kantselei nõunik, andis ülevaate OCDE ja EL liikmesriikide õigusaktide mõjude hindamise põhimõtetest ning keskendus sotsiaal-demograafiliste mõjude hindamisele Eestis.

 

Demograafiaalase kompetentsi tõstmise viiside kohta nii otsustajate tasandil kui ühiskonnas tervikuna tehti mitmeid ettepanekuid. Rahvastikuminister lubas neid kõiki komisjonis põhjalikult kaaluda enne demograafiaalaste meetmete kava valitsusele esitamist selle aasta novembriks.

Lisainformatsiooni annab rahvasikuministri nõunik Kristina Täht, tel. 693 5902, kristina.taht@riigikantselei.ee

 

Lugupidamisega,

Marko Ringo

Riigikantselei pressinõunik

Tel. 693 5728