Neljapäeval on veteranipäeva puhul Eestis lipupäev

22.04.2020 | 10:08

Uudis
    • Jaga

Neljapäeval, 23. aprillil on veteranipäeva puhul Eestis lipupäev. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Veteranide auks võivad Eesti lipu heisata ka kõik teised.

Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb see pimedal ajal valgustada.

Veteranipäevaga väärtustatakse veterane ning nende perekondi ja lähedasi. Lipuheiskamisega väljendame veteranidele tunnustust ja tänu. Seoses eriolukorraga tähistatakse veteranipäeva suuresti isekeskis. Kell 10 toimub Tapa linnakus Afganistanist Camp Bastionist ära toodud ausamba juures langenute mälestamine. Kohal on kaitseminister, kaitseväe juhataja, Kaitseliidu ülem, veteranide ühingu esindaja ning Vabariigi Presidendi käsundusohvitser. Kell 12.30 toimub kaitseväe kalmistul kaplani teenistuse eestvedamisel tseremoonia, kus leiab aset veteranide mälestustule õnnistamine, laternate süütamine ning lähetamine haudadele ja vabadusvõitlusega seotud mälestuspaikadele.