Ootame noori „Eesti 2035“ arvamusrännakule!

13.05.2021 | 14:31

Riigikantselei koostöös Õpetajate Liidu ning Haridus- ja Noorteametiga ootab noori arvamusrännakul põhinevas interaktiivses koolitunnis Eesti pikaajalises strateegias Eesti 2035 kaasa rääkima.
Arvamusrännak on alates 7. klassi noortele mõeldud mänguline ja hariv veebilahendus, mis aitab aru saada, millisena näevad noored elu Eestis täna ja millisena nad soovivad seda kogeda järgnevatel aastatel arutledes elukeskkonnaga seotud valikute üle. Loodud lahendus annab ühtlasi ka koolidele võimaluse mitmekesistada õppetööd ning toetada õpetajaid ühiskonnakorralduse küsimuste arutamisel noortega.
    • Jaga

Mängu leiad siit.

17.mail kell 15-17 toimub arvamusrännaku infoseminar, kus Astrid Sildnik Õpetajate Liidust ja Kristi Salum Haridus- ja Noorteametist tutvustavad arvamusrännaku metoodikat. Seminarile ootame õpetajaid ja noorte juhendajaid, kes oleksid huvitatud arvamusrännaku koolitunni läbiviimisest oma klassi või noorte grupiga. 
Seminar toimub Zoomi keskkonnas. Et teaksime, kellele osalemiseks zoomi link saata, palume huvilistel end eelnevalt registreerida siin: ZOOM
Arvamusrännakul osalemiseks on igaühel võimalik arvutis või nutiseadmes läbi mängida elukeskkonda mõjutavate valikutega teekond, kus iga tehtud otsus viib veidi erineva tulevikuni. Seda teekonda saab läbida mitme erineva tegelasena ja korduvalt, et näha, millistest otsustest ikkagi tegelikult sõltub  soovituni jõudmine. Teekonna lõpus pannakse kirja, mida peaks Eesti riik esimese asjana ära tegema, et meil oleks ka tulevikus kõigi vajadusi arvestav, turvaline ja kvaliteetne elukeskkond.
Kõik koolitundides, aga miks mitte ka iseseisvalt arvamusrännakul osalenult tekkinud ettepanekud ja ideed saadetakse Riigikantseleile. Noorte esitatud ideid tutvustatakse nii avalikkusele kui ka otsustajatele.
„Eesti 2035“ on riigi pikaajaline arengustrateegia, mis seab Eestile peamised sihid ning toob välja vajalikud muutused. Arvamusrännaku eestvedajaks on Riigikantselei. Selle ettevalmistusele ja läbiviimisele aitavad kaasa Keskkonnaministeerium, HARNO, Eesti Õpetajate Liit, Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts, Eesti Noorteühenduste Liit, Noorte kliimanõukogu 

Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Eili Lepik, strateegiadirektori asetäitja