Pühapäeval heisatakse Eesti lipud

09.11.2018 | 11:14

Uudis
    • Jaga

Pühapäeval, 11. novembril heisatakse isadepäeva ning Poola Vabariigi 100. aastapäeva puhul Eesti lipud. Lipud heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Lippe on ka kõik teised oodatud heiskama. Lipud heisatakse hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul.

Isadepäev on perekondlik tähtpäev, millega austatakse isasid ning tähtsustatakse nende rolli laste kasvatamisel ja ühiskonnas. Lisaks traditsioonilisele aasta isa välja kuulutamisele tähistatakse Eesti Vabariigi 100. aastal isadepäeva ainukordse perepäevaga Tallinna Lauluväljakul. Toimub kontsert ja ühistegevused peredele, samuti on lauluväljakul tutvumiseks suur militaartehnika väljapanek. Isadepäev toimub Tallinna lauluväljakul 11. novembril kell 11-15 ja sissepääs on kõigile osalejatele tasuta. Sündmusest teeb erisaate Eesti Televisioon.

11. novembril tähistatakse ka Poola Vabariigi iseseisvuspäeva. Vabariigi Valitsuse otsuse kohaselt märgitakse ära Soome, Leedu, Poola ja Läti vabariikide 100. aastapäevad Eesti lipu heiskamisega.

Gert Uiboaed

Riigikantselei sümboolikanõunik