Pühapäeval on taasiseseisvumispäeva puhul Eestis lipupäev

19.08.2017 | 11:07

Uudis
    • Jaga

Taasiseseisvumispäev on üks kolmest päevast aastas, mil Eesti lipud heisatakse kõigile elu-, äri-, büroohoonetele. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Ühtsustunde väljendamiseks on ka kõik teised oodatud sinimustvalgeid lippe heiskama. Lipud heisatakse päikesetõusul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb lipp pimedal ajal valgustada.

20. augustil 1991, taastati rahvuslikul üksmeelel Eesti Vabariigi iseseisvus. Ülemnõukogu otsus „Eesti riiklikust iseseisvusest“ lõpetas nõukogude okupatsiooni ning taastas Eesti riikliku iseseisvuse, muu hulgas taastati diplomaatilised suhted teiste riikidega.

Taasiseseisvumispäeva tähistatakse 20. Augusti Klubi traditsioonilise kokkusaamisega Toompea lossis ning Vabariigi Presidendi Eesti riikliku iseseisvuse taastamise aastapäeva vastuvõtuga Kadrioru roosiaias. Lisaks toimub mitmeid temaatilisi üritusi üle Eesti, näiteks perepäev Tallinna Teletorni juures, perepäev Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi õuel koos Laste Vabariigiga ja kontsert Harjumäel Tallinnas. 

Gert Uiboaed

Riigikantselei sümboolikanõuni