Rahvastikuminister autasustas joonistuskonkursi "Igasse peresse tita" võitjaid

05.11.2003 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
5. november, 2003

Täna, 5. novembril andis rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo üle auhinnad algklasside õpilaste joonistuskonkursi "Igasse peresse tita", "Tahan õde, venda" võitjatele. Parima töö autor on Hanna Heier Võrumaalt, Haanja-Ruusmäe Põhikoolist, teise koha saavutas Joonatan Lepik Võsu Põhikoolist Lääne-Virumaalt. Jagati välja kaks kolmandat kohta, neljas ja viies koht ning hulgaliselt eripreemiaid. Žürii koostöö eripreemia pälvis Tartu Kivilinna Gümnaasiumi 3b kirjastus, kes esitas konkursile ühise joonistuste raamatu.

Rahvastikuministri sõnul paistis laste töödest eelkõige loovus ja nutikus. "Tohutul hulgal oli töid, mis paistsid silma väga originaalse lahendusega. Joonistati nii oma peret kui perre tulevikus soovitavaid titasid," rääkis Rummo.

Konkursil osales 600 last üle Eesti. Kõigist joonistuskonkursile “Igasse peresse tita” laekunud töödest koostatud näitus on avatud Toompea Lossis 1.-15.novembrini. Esmaspäeval, 3. novembril laste joonistuste näitust avades märkis rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo: “Soovime, et menetledes vanemahüvitise seadust ning arutades Eesti demograafilist olukorda riiklikult tähtsa küsimusena, aitaksid need pildid Riigikogu liikmetel teemat veelgi rohkem südamega võtta.”

NB! Valik töid on rahvastikuministri bürool ka elektroonilisel kujul, samuti fotod autasustamisest ning näituse avamisest. Soovi korral on neid võimalik kasutada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lisainfo:
Mari Loorens-Timmo
Ministri nõunik
Rahvastikuministri büroo
Tel. 693 5735

Taavi Rõivas
Ministri nõunik-büroo juhataja
05119799