Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo külastas Võrumaad

11.07.2003 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinnas, Stenbocki majas 11. juulil 2003. a. Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo külastas täna Võrumaad, kus võttis osa Võru IX Folkloorifestivalist ning kohtus Võru maakonna ja linna juhtidega. Võru maavanema Mait Klaasseni ja Võru linnapea Ando Hageliga arutati Võrumaa arengut tervikuna, omavalitsuste vabatahtlike ühinemisi ja riigipoolset toetust Võru maakonnale järgmise aasta riigieelarvest. Rahvastikuminister rõhutas kohtumisel, et edu saavutamine rahvastiku juurdekasvu küsimuses jääb tagasihoidlikuks, kui piirduda vaid paari üksiku meetme elluviimisega. Rahvastiku juurdekasvu saavutamiseks peavad riigi kõrval protsessis osalema ka maakonnad ja omavalitsused. Kindlasti suudavad paremini abi osutada omavalitsused, millel on suurem eelarve. Minister kinnitas, et peab vajalikuks 2004. aasta riigieelarves omavalitsuste vabatahtlike ühinemiste toetamist 50 miljoni krooniga. Valitsuskabineti poolne signaal ühe olulisema koalitsioonileppe punkti täitmiseks peab olema omavalitsustele üheselt selge.

Samuti kinnitas Rummo, et toetab regionaalprogrammide jätkumist ja finantseerimist suuremas mahus. Isegi nende väheste vahenditega, mis seni regionaalprogrammidele kulutatud, on palju saavutatud. Eriti tõstis Rummo esile endiste regionaalministrite Peep Aru ja Toivo Asmeri ning tänase regionaalministri Jaan Õunapuu tööd hasartmängumaksust tehtavate regionaalsete investeeringute osas.

Võru IX Folkloorifestivali raames külastas minister vene rahvuslõunat, kus esinesid külaliskollektiivid Pihkvamaalt ning pakuti süüa vene moodi.

Lisainfo: Taavi Rõivas, Rahvastikuministri büroo juhataja, 051 19799, taavi.rõivas@riigikantselei.ee

Lugupidamisega,

Marko Ringo
Riigikantselei pressinõunik
Tel 693 5728