Rahvastikuminister Rummo esines maailma rahvastikufoorumil

18.05.2004 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Rahvastikumnister Paul Eerik Rummo esines möödunud nädalal maailma rahvastikufoorumil Washingtonis ning tutvustas Eesti integratsiooni- ja kodakondsuspoliitikat USA Riigidepartemangus.

Foorumi peamisteks teemadeks olid reproduktiivtervis, globaalne migratsioon ja rahvastiku vananemine. Rummo rõhutas foorumil vajadust tõmmata rohkem noori kaasa oma tuleviku kavandamisse ja ennasthävitava käitumise vältimisse.

“Kui noorel inimesel on midagi reaalset ja sihipärast teha, ei kipu ta põgenema narkootikumide, alkoholi või hoolimatu seksi pseudoparadiisidesse,” ütles Rummo.

Migratsioonist rääkides rõhutas rahvastikuminister vajadust suurema järjekindluse järele illegaalse rände ohjeldamisel.

"Samas on ilmne, et kui kahaneva ja vananeva rahvastikuga piirkonnad nagu Euroopa tahavad jätkuvalt konkurentsis püsida, peab suurenema nende avatus legaalsele sisserändele," ütles Rummo. "Võidavad eeskätt need riigid, kes suudavad ligi meelitada kõrgkvalifitseeritud tööjõudu ja uuenduslike ideedega inimesi."

Rummo tegi ka visiidi USA Riigidepartemangu, kus andis ülevaate Eesti integratsiooni- ja kodakondsuspoliitikast. Riigidepartemangu Euroopa ja Euraasia asjade osakonna juhtivtöötaja Heather Conley kinnitas USA jätkuvat toetust Eesti vähemuspoliitikale.

Lisainformatsioon:
Aarne Veedla, rahvastikuministri nõunik
tel. 5164744
aarne.veedla@riigikantselei.ee