Rahvastikuprobleemid tulevad eriti tähtsa riikliku küsimusena Riigikogu ette

23.07.2003 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinnas, Stenbocki majas 23. juulil 2003. a. Stenbocki majas täna toimunud briifingul teatas rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo, et novembri teisel poolel plaanitakse Riigikogus arutusele võtta Eesti rahvastikuprobleemid kui eriti tähtis riiklik küsimus. Idee on heaks kiitnud Presidendi Rahvusvähemuste Ümarlaud ja oma osavõttu on lubanud ka peaminister Juhan Parts. Rummo märkis: "Rahvastikuprobeemid on väga pika vinnaga, ühe valitsuse nelja-aastasest jõupingutusest kindlasti ei piisa. Demograafilise krahhi vältimiseks on rahvuslik kokkulepe möödapääsmatu. Riigikogus eriti tähtsa küsimusena rahvastikuprobleeme arutades, anname Riigikogus esindatud erakondadele tribüüni oma seisukohtadega ühiskonna ette tulla. See oleks vorm, kuidas ka opositsiooniparteid saaksid oma seisukohti selgemalt teadvustada ning avaldada mõju valitsuse tegevusele riigi pikaajalise poliitika kujundamisel."

15. novembril esitab Rummo juhitud demograafiakomisjon Vabariigi Valitsusele pikakajaliste demograafiliste meetmete programmi, mis annab parteidele võimaluse tugineda Riigikogu debatis konkreetsele dokumendile.

Lähem info: Taavi Rõivas, rahvastikuministri büroo juhataja, tel 693 5740 / 051 19799, e-mail taavi.roivas@riigikantselei.ee

Lugupidamisega,

Marko Ringo
Riigikantselei pressinõunik
Tel 693 5728