Rahvusraamatukogus saab veebruaris näha Eesti riiklikke teenetemärke

03.02.2006 | 08:37

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
3. veebruar 2006

Rahvusraamatukogu harulduste saalis avatakse täna kell 14 Eesti riiklike teenetemärkide näitus. Rahvusraamatukogu ja Riigikantselei ühistööna valminud näitus toimub juba kümnendat korda ning on avatud veebruari lõpuni.

Lisaks riiklikele teenetemärkidele saab näitusel tutvuda haruldaste fotodega Riigivapi teenetemärgi ketist, mis käesoleval ajal asub Moskvas ning Vabadusristist, mis anti Verduni linnale Prantsusmaal. Välja on pandud kunstnik Paul Luhteini kavandid, mille alusel valmistati esimesed Riigivapi ja Valgetähe teenetemärgid.

Näitusel on avaldatud statistiline ülevaade riiklike teenetemärkide andmisest Eestis iseseisvuse taastamise järgsel perioodi ning on võimalik vaadata videoülevaadet teenetemärkide valmistamisest ja tänavaküsitlusest, millest selgub, kui palju teab tavakodanik Eesti riiklikest teenetemärkidest. Eksponeeritud on ka väike väljapanek fotodest "10 aastat Eesti riiklikke teenetemärke Rahvusraamatukogus".

Sel aastal möödub 70 aastat esimese Eesti riiklike teenetemärkide seaduse vastuvõtmisest ning Riigivapi ja Valgetähe teenetemärgi asutamisest. Ühtlasi täitub kümme aastat kehtiva teenetemärkide seaduse vastuvõtmisest.

Ekskursioonide tellimine: Riigikantselei sümboolikaosakond, tel. 693 5280
Ülevaade teenetemärkidest: http://www.riigikantselei.ee/?id=5998
Lisainformatsioon: Lea Hein, Rahvusraamatukogu näituste osakond, tel. 630 7148