Rahvusraamatukogus saab veebruaris näha Eesti riiklikke teenetemärke

30.01.2004 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
30. jaanuar 2004

Rahvusraamatukogu harulduste saalis avatakse 2. veebruaril Eesti riiklike teenetemärkide näitus. Käesoleval aastal möödub 85 aastat Eesti Vabadusristi teenetemärgi asutamisest ning sel puhul on näitusel enam tähelepanu pööratud just sellele teenetemärgile.

Näiteks on külastajatel võimalik tutvuda dokumentidega ainulaadsest juhtumist, mil kõrge Eesti autasu anti mitte inimesele, vaid Verdun’i linnale Prantsusmaal. Arhiividest on välja toodud ka materjalid, mis annavad teada noore riigi probleemidest Eesti Vabadusristide tellimisel ja valmistamisel. Poolesaja teenetemärgi seas on välja pandud kõik Vabadusristi üheksa erineva liigi ja järgu ordenit.

Sel aastal möödub 75 aastat omaaegse Kaitseliidu teenetemärgi, Kotkaristi esmakordsest korralisest andmisest ja seetõttu on näitusel rohkem materjali ka Kotkaristi teenetemärgi kohta.

Lisaks riiklikele teenetemärkidele ning nendega seotud dokumentidele on näitusel võimalik vaadata videoülevaadet teenetemärkide valmistamisest ja tänavaküsitlusest, millest selgub, kui palju teab tavakodanik Eesti riiklikest teenetemärkidest.

Riigikantselei, Rahvusarhiivi ja Rahvusraamatukogu koostöös korraldatav näitus on avatud veebruari lõpuni.

Lisainformatsioon:
Kalev Uustalu
Riigikantselei sümboolikaosakonna juhataja
693 5920
kalev.uustalu@riigikantselei.ee

Lugupidavalt,
Sten Hansson
Riigikantselei infonõunik
693 5951
sten.hansson@riigikantselei.ee