Reedel on iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva puhul Eestis lipupäev

19.08.2021 | 10:20

Taasiseseisvumispäev on üks kolmest päevast aastas, mil Eesti lipud heisatakse kõigile elu-, äri-, büroohoonetele. Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Ühtsustunde väljendamiseks on ka kõik teised oodatud sinimustvalgeid lippe heiskama. Lipud heisatakse päikesetõusul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb lipp pimedal ajal valgustada.
    • Jaga

Aastapäeva tähistamine algab kell 7 Tallinnas Toompeal piduliku Eesti lipu heiskamisega. Sellele järgneb kell 10 lillede asetamise tseremoonia 20. augusti mälestuskivi juures ning kell 12 Riigikogu ja 20. Augusti Klubi pidulik istung.

Pidupäevale pühendatud eriprogramm toimub Eesti Panga Muuseumis ja ERR-is, Eesti Ajaloomuuseumis ja Tallinna Teletornis on perepäev. Õhtul kell 19 oodatakse kõiki ühislaulmisele ETV, ETV+ ja Vikerraadio vahendusel. Traditsiooniliselt toimub ka Vabariigi Presidendi vastuvõtt Kadrioru lossi roosiaias.

20. augustil 1991 taastati rahvuslikul üksmeelel Eesti Vabariigi iseseisvus. Ülemnõukogu otsus „Eesti riiklikust iseseisvusest“ lõpetas nõukogude okupatsiooni ning taastas Eesti riikliku iseseisvuse, muu hulgas taastati diplomaatilised suhted teiste riikidega. Esimesena tunnustas Eesti taastatud iseseisvust 22. augustil 1991 Islandi Vabariik.

Gert Uiboaed

Riigikantselei sümboolikanõunik