Riigiarhivaari otsitakse avaliku konkursiga

22.08.2005 | 14:52

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
22. august 2005

Riigisekretär kuulutas täna välja avaliku konkursi riigiarhivaari leidmiseks, kuna riigiarhivaar Priit Pirsko viieaastane ametiaeg on lõppemas.

Riigiarhivaari põhiülesandeks on Rahvusarhiivi juhtimine ja esindamine ning riigi asjaajamise ja arhiivinduse arengu kavandamises osalemine.

Kandidaadilt eeldatakse magistrikraadi või sellele vastavat kvalifikatsiooni soovitavalt ajaloo, arhiivinduse või dokumendihalduse erialal ning põhjalikke teadmisi arhiivinduse juhtimisest ning elektroonilise dokumendihalduse, digitaalarhiivinduse ja arhiivijärelevalve põhimõtetest.

Avaldusi ja dokumente konkursil osalemiseks ootab riigikantselei 7. septembrini. Arhiivinõukogu valib nõuetele vastava riigiarhivaari kandidaadi välja septembri lõpuks ja riigisekretär esitab kandidaadi valitsusele ametisse nimetamiseks eeldatavalt oktoobri alguses.

Rahvusarhiiv on riigi arhiivide süsteem, kuhu kuuluvad Ajalooarhiiv, Riigiarhiiv, Filmiarhiiv ja 10 maa-arhiivi: Harju, Hiiu, Jõgeva, Lääne, Lääne-Viru, Pärnu, Saare, Tartu, Valga ja Viljandi.

Lisainformatsioon:
Ametlik konkursikuulutus http://www.ametlikudteadaanded.ee/index.php?act=1&teade=676495
Lisateave kandidaatidele http://www.valitsus.ee/redirect/582 
Arhiiviseadus https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=742357 
Avaliku teenistuse seadus https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=913280
Rahvusarhiiv http://www.ra.ee

Sten Hansson
Riigikantselei infonõunik
tel. 693 5609
sten.hansson@riigikantselei.ee