Riigikantselei avas Eesti Euroopa Liidu poliitika avaliku konsultatsiooni

23.09.2011 | 12:27

Uudis
    • Jaga

Riigikantselei avas täna eelnõude infosüsteemis „Eesti Euroopa Liidu poliitika 2011-2015“ avaliku konsultatsiooni. Kahe ja poole nädala jooksul oodatakse nii ekspertide kui ka kõigi teiste huviliste arvamusi eelnõu kohta.

„Eesti Euroopa Liidu poliitika aastateks 2011-2015“ määratleb Eesti pikaajalised huvid Euroopa Liidu eri valdkondades ning peamised põhimõtted, millest Eesti lähtub. Dokumendiga määratletakse, millises suunas Eesti tahab Euroopa Liidu arengut suunata, millised on Eesti tegevuse eesmärgid ja huvid ning valitsuse seisukohad olulisemates Euroopa Liidu poliitikavaldkondades.

Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Juhan Lepassaare sõnul on poliitikadokument avatud ettepanekuteks. „Eelnõu peegeldab valitsuskabineti esialgseid suundi erinevates valdkondades, kuid me ootame huviga tagasisidet valitsusvälistelt ekspertidelt.“

Poliitikadokumendi esialgne versioon sai 22. septembri valitsuskabineti nõupidamisel põhimõttelise heakskiidu debati alusdokumendina ning Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaat ootab dokumendi koostamise koordineerijana arvamusavaldusi eelnõu muutmiseks või täiendamiseks.

Eelnõuga saab tutvuda eelnõude infosüsteemi (http://eelnoud.valitsus.ee) avalike konsultatsioonide rubriigis ning on avatud 11. oktoobri kella 12ni.

Lisaks korraldab Riigikantselei koostöös Praxise, Kaitseuuringute Keskuse ja Tartu Ülikooliga mitmeid temaatilisi seminare valdkondlike valitsusväliste ekspertide kaasamiseks.

Pärast ettepanekute saabumist analüüsivad neid ministeeriumid ning Riigikantselei, teevad ettepanekutest kokkuvõtte ning esitavad need valitsusele.

Valitsus kinnitab Eesti Euroopa Liidu poliitika 2011-2015 plaanide kohaselt oktoobri lõpus. Eesti Euroopa Liidu poliitikadokument koostati esmakordselt 2004. aastal pärast Eesti liitumist Euroopa Liiduga ning ka 2007. aastal.

Kristiina Tiimus
Riigikantselei
693 5605
kristiina.tiimus@riigikantselei.ee