Riigikantselei EL teabetalitus levitab Euroopa põhiseaduse lepingut

21.02.2005 | 14:40

Uudis
    • Jaga

Täna jõudsid üle Eesti raamatukogudesse, euroinfokeskustesse, kutseliitudesse, maavalitsustesse ning teistesse asutustesse Euroopa põhiseaduse lepingu 2000 trükieksemplari.

Põhiseaduse lepingu üllitas Euroopa Ühenduste Ametlike Väljaannete Talitus ning seda levitab Riigikantselei Euroopa Liidu teabetalitus koostöös Euroopa Komisjoni Esindusega Eestis. Värske trükise maht on 480 lehekülge ning see sisaldab nii lepingut kui ka selle juurde kuuluvaid protokolle ja lisasid.

Seni on kodanikel olnud võimalik lugeda eestikeelset Euroopa põhiseaduse lepingut internetis Riigikantselei ja Välisministeeriumi kodulehekülgedel. Lisaks on otsingumootoriga varustatud tekst avaldatud internetiportaalis DELFI ning ajalehe Postimees veebikeskkonnas.

Alates 2004. aasta juunist, kui Euroopa põhiseaduse leping sai Euroopa Liidu liidrite heakskiidu, on Riigikantselei EL teabetalitus andnud välja dokumenti tutvustavaid infomaterjale ja toetanud selleteemalisi meediaprojekte. Käesoleval aastal kuulutati koostöös Avatud Eesti Fondiga välja teavitusprojektide konkurss mittetulundusühingutele, kus peateemaks on Euroopa põhiseaduse leping. Lepingu tutvustamine on prioriteetne tegevus ka maakondlikel euroteavitajatel.

Leping internetis:
http://euro.postimees.ee
http://euro.delfi.ee
http://www.valitsus.ee/redirect/546


Lugupidamisega,
Villu Känd
EL teabetalitus
Tel 693 5729
www.riigikantselei.ee/euroopa