Riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonidirektoriks saab Indrek Sirp

04.07.2017 | 10:00

Uudis
    • Jaga

Riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonidirektori ametikohal alustab 26. juulil Indrek Sirp.

Indrek Sirp on praegu kaitsepoliitika nõunik ja kaitseministeeriumi esindaja Eesti Vabariigi Suursaatkonnas Ameerika Ühendriikides.

Kaitseministeeriumis alustas Sirp 2001. aastal kahepoolsete suhete spetsialistina rahvusvahelise koostöö osakonnas. 2005-2008 töötas ta sama osakonna Balti koostöö büroo juhatajana, kus ta vastutas Balti Kaitsekolledži, Balti õhuseiresüsteemi, Balti pataljoni ning mitmete teiste Balti kaitsekoostööprojektide Eesti-poolse juhtimise eest.

Aastatel 2010-2013 oli Sirp rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja. Osakonna juhatajana vastutas Sirp Eesti rahvusvahelise kaitsealase koostöö planeerimise ja elluviimise eest ning oli ühtlasi Eesti esindaja NATO Kooperatiivse küberkaitse koostöö oivakeskuse juhtkomitees 2012-2013. Aastatel 2013-2014 töötas Sirp majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis Rail Balticu Eesti projektijuhina.

Indrek Sirp on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo eriala ning tal on magistrikraad rahvusvahelises ajaloos ja poliitikas Genfi Rahvusvaheliste Suhete ja Arengukoostöö Instituudist.

Senine koordinatsioonidirektor Kristjan Prikk on 10. juulist kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler.

Riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonibüroo nõustab peaministrit riigi julgeoleku ja riigikaitse küsimustes, korraldab Vabariigi Valitsuse julgeolekukomisjoni tööd ning koordineerib riigi julgeoleku ja riigikaitse juhtimist.