Riigikantselei koosseis on kahe aastaga vähenenud ligi 40 protsenti

03.01.2011 | 14:28

Uudis
    • Jaga

Riigikantselei koosseis on kahe aastaga vähenenud ligi 40 protsenti – käesoleva aasta algusest on asutuses 109 töötajat. Vähenemine on saavutatud kõrvalülesannetest loobumise, tööprotsesside ümberkorraldamise ja koondamiste tulemusena.

Riigisekretär Heiki Loodi sõnul alustati muudatustega Riigikantselei struktuuris 2008. aasta suvel, kui oli vaja otsustavalt reageerida halvenevale majandusolukorrale. „Viisime läbi põhjaliku tööprotsesside analüüsi, mille tulemusena oli võimalik töötajate arvu vähendada,“ ütles Loot.

2008. aasta juunis, kui muudatustega alustati, oli Riigikantseleis 179 töötajat ning 2011. aasta jaanuarist on Riigikantseleis 109 töötajat. Kahe aasta jooksul on koondatud 40 töötajat, ülejäänud vähenemine tuleneb ülesannete üleandmisest teistele ministeeriumidele ning ministri büroo kaotamisest. Kokku on Riigikantselei töötajate arv kahe aastaga vähenenud 39,1 protsenti.

Riigikantselei eesmärk on loobuda kõrvalülesannetest ning keskenduda Vabariigi Valitsuse ja peaministri tegevuse toetamisele. „Leian, et ligikaudu 100 inimest on valitsuskantselei sobiv suurus selleks, et olla paindlik ja mobiilne“ lisas riigisekretär.

Vaatamata suurtele muudatustele on Riigikantselei töötajate pühendumus oma tööle EMOR-i värske uuringu põhjal märgatavalt kõrgem nii avaliku teenistuse kui Eesti keskmisest.

Kristiina Tiimus
Riigikantselei
693 5605
kristiina.tiimus@riigikantselei.ee