Riigikantselei kuulutas välja hanke EV100 raamatusarja kirjastaja leidmiseks

19.01.2017 | 13:09

Uudis
    • Jaga

Riigikantselei kuulutas välja hanke kirjastaja leidmiseks Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul ilmuvale 44 raamatust koosnevale raamatusarjale.

„Sarja raamatud annavad üksikute teemade kaupa ülevaate eri valdkondade arengust Eestis viimase saja aasta jooksul. Loodame, et raamatusarja teosed jõuavad võimalikult paljude lugejateni,“ rääkis EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho.

Teemade valdkond on lai, hõlmates ülevaateraamatuid Eesti meditsiinist, haridusest, ajakirjandusest kuni moe ja rokini välja. Teemade lõplik valik tehti EV100 juhtrühma ja raamatusarja kolleegiumi (koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari) koostöös. Tänaseks on raamatute autorid valitud ning nendega on ka kokkulepped olemas. Samuti on toimunud raamatusarja kujunduskonkurss, mille võitis Endla Toots.

Hanke võitnud organisatsioon vastutaks raamatusarja kirjastamise ja levitamise eest. Pakkumuste hindamisel on lisaks müügi- ja turundusplaanile ning tiraažile väga oluline ka planeeritav raamatu kaanehind, mis võiks lugejatele olla võimalikult taskukohane.  EV100 annab hanke võitjale tasuta üle nii käsikirjad kui ka kujunduskonkursi võidutöö. Hanke tingimustega saab tutvuda siin.

Raamatusari ilmub 2018. aasta jooksul. Raamatute autorid on oma ala eksperdid, kes tunnevad valdkonda süvitsi. Näiteks sarja avaraamatu Eesti riigi 100 aastast kirjutavad Mart Laar ja Toomas Hiio, poliitikast teeb ülevaate Rein Taagepera ning Eesti kunsti 100 aastat võtab kokku Sirje Helme. Autorite töö tasustatakse Riigikantselei eelarvest ja erinevate partnerite toetustest.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Tulemas on Eesti rahva ja riigi senise ajaloo kõige ümmargusem ja suursugusem tähtpäev. Sünnipäeva tähistatakse 2017. aasta aprillist 2020. aasta veebruarini. Lähem info ettevalmistuste kohta on leitav veebilehelt ev100.ee.

Hankes osalemise tähtaeg on 28.02.2017 kell 11.