Riigikantselei ootab ideid eesistumise tippsündmuste ruumide sisekujunduseks

24.10.2016 | 09:52

Uudis
    • Jaga

Riigikantselei ootab parimaid ideid, kuidas kujundada ja sisustada Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal kõrgetasemeliste kohtumiste ruumid. Kuna eesistumise tippsündmused toimuvad Eestis Tallinna Kultuurikatlas, oodatakse nägemust sealsete tööruumide sisekujundusele ning sisustusele, mis võiks sobituda ka teistesse kohtumispaikadesse nii Eestis kui ka Brüsselis.

„Tallinna Kultuurikatla omapärane tööstuslik interjöör tuleb eesistumise ajaks kujundada selliseks, et seal saaks korraldada nii pikki töökohtumisi kui ka pidulikke vastuvõtte. Peame looma puhkealad ning töötingimused ajakirjanikele. Kuna eesistumise kõrgetasemelised kohtumised toimuvad peamiselt juulis, septembris ja oktoobris, ootame ajutisi lahendusi ning eelistame rentimist või sisustust, mida saaks kasutada ka pärast eesistumist,“ selgitas Külli Teimann, kes tegeleb eesistumise ürituste korralduse ja toimumispaikade valimisega.

Eesistumise tippsündmused toovad Eestisse sadu välisajakirjanikke. Seetõttu tuleb Tallinna Kultuurikatla sisekujunduses mõelda ka valguslahendustele, mis vastaksid teleülekannete ja fotograafide vajadustele.

Eesistumise tööruumide sisekujundus peaks tuginema eesistumise sõnumitele ja visuaalsele identiteedile ehk toetama Euroopas levinud arvamust Eestist kui nutikast kauni looduse ja puhta elukeskkonnaga e-riigist.  Sisekujunduse ja sisustuse kaudu saab tutvustada Eesti uuenduslikku ja eripärast disaini kuni 30 000 Eestisse saabuvale väliskülalisele, aga ka Brüsselis rahvusvahelisele üldsusele.

Ideekonkurss  on avatud kõigile professionaalsetele loovisikutele, kes omavad pikaajalist kogemust ruumide kujundamises. Ideekavandite esitamise tähtaeg on 30. november kell 13. Kavandeid hindab žürii koosseisus Klen Jäärats (žürii esimees, Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaat), Kaido Kivi (Eesti Sisearhitektide Liit), Kristi Lents-Esnar (Eesti Sisearhitektide Liit), Hannes Praks (Eesti Kunstiakadeemia), Veronika Valk (Kultuuriministeerium), Maarja Varkki (Eesti Sisearhitektide Liit).

Konkursi kohta saab selgitusi ja täiendavat teavet riigihangete keskkonnast. Riigikantselei korraldab 28. oktoobril kell 10 Tallinna Kultuurikatlas konkursist huvitatutele teabepäeva. Infotunnis osalejatel palume registreerida aadressil kylli.teimann@riigikantselei.ee.

Lisainfo: Külli Teimann, eesistumise nõunik, 693 5264, kylli.teimann@riigikantselei.eewww.eesistumine.ee