Riigikantselei otsib isejuhtivate väikebusside teenusepakkujat

28.11.2016 | 13:18

Uudis
    • Jaga

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise alguses, 2017. aasta juulis liigub Tallinna tänavail vähemalt kaks isejuhtivat väikebussi, millega saavad sõita nii eesistumiseks Eestisse saabuvad väliskülalised kui ka kõik ülejäänud soovijad.

„Eesistumine annab hea võimaluse tutvustada Eestit uuendusmeelse riigina,“ ütles eesistumise digilahenduste nõunik Valdek Laur. „Isejuhtivad sõidukid ühistranspordis tõstaksid liiklusohutust ja aitaksid säästa loodust. Samuti saaksid nende abil näiteks maapiirkondades paremini liikuma ja aktiivsemalt ühiskonnaelus osaleda liikumisvaegustega inimesed. Linnades oleks see loodussõbralik alternatiiv praegusele ühistranspordile,“ rääkis Laur.

Sarnase isejuhtivate väikebusside pilootprojekti on ellu viinud Soome ja mitu teist Euroopa riiki. „Erinevalt näiteks Soomest plaanime meie tuua isejuhtivad väikebussid päris südalinna ning sõitma marsruudil, mida kasutab palju inimesi,“ märkis Laur.

Kus täpsemalt väikebussid liikuma hakkavad, lepitakse kokku Tallinna Transpordiameti ja Tallinna Kommunaalametiga. Teenusepakkuja peab koostöös Riigikantselei ja isejuhtivate väikebusside tootjaga korraldama busside transpordi, trassi kaardistuse ja ettevalmistuse ning tagama busside kasutuse kokkulepitud korras ja ajal.

Lisaks peab teenusepakkuja korraldama väikebusside kindlustuse ning leidma igale väikebussile juhi, kes oleks võimeline nii eesti, vene kui inglise keeles tutvustama isejuhtivaid sõidukeid.

Riigikantselei ootab pakkumisi 3. jaanuariks 2017. Hanke kohta saab selgitusi ja täiendavat teavet riigihangete keskkonnast.

Riigikantselei korraldab 14. detsembril kell 13 aadressil Rahukohtu 2 hankes osalemisest huvitatutele teabepäeva. Infotunnis osalejatel palume registreerida aadressil valdek.laur@riigikantselei.ee.

Eesti on esimest korda EL Nõukogu eesistuja 2017. aasta juulist detsembrini. Eesistuja juhib nõukogu tööd ehk suunab 28 liikmesriiki ühiste otsuste poole. Eestis toimub eesistumise ajal ligi 20 kõrgetasemelist sündmust, millest võtavad osa välisriikide ministrid ning EL-i juhid ja tippametnikud.

Lisainfo: Valdek Laur, eesistumise digilahenduste nõunik, tel 5693 7217 , e-post: valdek.laur@riigikantselei.ee.