Riigikantselei strateegiadirektoriks saab Oliver Väärtnõu

26.10.2012 | 10:49

Uudis
    • Jaga

3. detsembrist asub Riigikantselei strateegiadirektori ametikohale Oliver Väärtnõu.

Oliver Väärtnõu on alates 2010. aastast OÜ ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskuse juhatuse esimees ning 2011. aastast Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse liige. Varem on Väärtnõu töötanud Rootsis ja Taanis GTC Technologies AB vanemkonsultandina ning nõustanud Global Trust Councili loomist. Aastatel 2003-2008 töötas Väärtnõu Riigikantseleis, alguses avaliku teenistuse osakonna ja Euroopa Liidu sekretariaadi nõunikuna ning hiljem strateegiabüroo nõuniku ametikohal.

Väärtnõu on omandanud magistrikraadi Sussexi ülikoolis teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooni poliitika erialal, samuti on ta lõpetanud Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna avaliku halduse eriala ning õppinud majandusteaduskonnas ettevõtlust ning tehnoloogia juhtimist.

Väärtnõu on avaldanud artikleid erinevatel majanduspoliitilistel, sh riskikapitali ning Eesti riigi IKT poliitika kujundamise teemadel, ning esinenud mitmetel rahvusvahelistel konverentsidel.

Strateegiadirektor juhib strateegiabüroo tööd, vastutab valitsuse tegevusplaanide koostamise ning valitsuse eesmärkide ja oluliste tegevuste elluviimise koordineerimise eest, tegeleb konkurentsivõime kasvuplaanide väljatöötamise ja neid toetavate konkreetsete algatuste käivitamise ja eestvedamisega, suunab riigivalitsemise arendamist ning nõustab valitsust ja peaministrit.

Strateegiadirektori ametikohale korraldatud avalikule konkursile laekus kokku 13 avaldust, teise vooru pääses kuus ning kolmandasse vooru kolm kandidaati.

Oliver Väärtnõu alustab uues ametis 3. detsembril. Senine strateegiadirektor Keit Kasemets siirdus augustis tööle OECD-sse.

Kristiina Tiimus
Riigikantselei
693 5605
kristiina.tiimus@riigikantselei.ee