Riigikantselei uus strateegiadirektor on Margus Sarapuu

27.06.2014 | 11:34

Septembrist asub riigikantselei strateegiadirektori ametikohale Margus Sarapuu.Sarapuu on 2007. aastast justiitsministeeriumi kantsler, enne seda oli ta 2002. aastast kohtute asekantsler, varem Riigikohtu direktor. Ta on magistrikraadiga lõpetanud Tartu Ülikooli avaliku halduse eriala ja Kesk-Euroopa Ülikooli võrdleva põhiseadusõiguse ja riigiõiguse eriala.
    • Jaga

Septembrist asub riigikantselei strateegiadirektori ametikohale Margus Sarapuu.

Sarapuu on 2007. aastast justiitsministeeriumi kantsler, enne seda oli ta 2002. aastast kohtute asekantsler, varem Riigikohtu direktor. Ta on magistrikraadiga lõpetanud Tartu Ülikooli avaliku halduse eriala ja Kesk-Euroopa Ülikooli võrdleva põhiseadusõiguse ja riigiõiguse eriala.

Ta on nõustanud mõjude hindamise, valitsemiskorralduse, korruptsiooni vastase võitlemise ja kohtute haldamise teemadel Bulgaaria, Albaania, Montenegro, Horvaatia, Ukraina, Moldova, Armeenia ja Gruusia valitsusasutusi ning on osalenud ettekannetega rahvusvahelistel konverentsidel.

Margus Sarapuu ütles tulevast ametit kommenteerides, et oluline pole vaid strateegiate koostamise protsess. „Tegeleda tuleb ka riigiasutuste võimekusega strateegiaid ellu viia ja tulemusi saavutada,“ ütles Sarapuu.

Strateegiadirektor juhib strateegiabüroo tööd, vastutab valitsuse tegevusplaanide koostamise ning valitsuse eesmärkide ja oluliste tegevuste elluviimise koordineerimise eest, tegeleb konkurentsivõime kasvuplaanide väljatöötamise ja neid toetavate konkreetsete algatuste käivitamise ja eestvedamisega, suunab riigivalitsemise arendamist ning nõustab valitsust ja peaministrit.

Tippjuhtide valikukomisjoni läbi viidud avalikule konkursile laekus kokku  kuus avaldust, kellest lõppvooru pääses kaks.

Margus Sarapuu alustab uues ametis 1. septembril. Senine strateegiadirektor Oliver Väärtnõu siirdus veebruarist Cybernetica AS juhatusse.