Riigisekretär Artur Mägi sünnikoht saab tähise

11.08.2008 | 13:02

Uudis
    • Jaga

Tallinn, Stenbocki maja
11. august 2008

Laupäeval, 16. augustil avatakse mälestuskivi endise riigisekretäri ja õiguskantsleri institutsiooni järjepidevuse hoidja eksiilis Artur Mägi sünnikohas Järvamaal.

Järva-Jaani vallas Ramma külas kell 13 algaval mälestuskivi avamisel osalevad riigisekretär Heiki Loot, õiguskantsler Indrek Teder, üliõpilaste seltsi Raimla auvilistlane Enn Nõu, Järva-Jaani vallavanem Toomas Põldma ning Artur Mägi perekonna esindajana Mart Taevere. Avamisele on oodatud ka kohalike külade inimesed.

Artur Mägi sündis 29. augustil 1904 Ramma külas ning suri 9. novembril 1981 Uppsalas. Artur Mägi oli riigisekretär Eesti Vabariigi Valitsuses eksiilis aastatel 1945-1949 ning õiguskantsler alates aastast 1949.

Riigikantselei tähistab Eesti vabariigi 90. juubeliaasta jooksul kõik seni märkimata riigisekretäride sünnikohad, avaldades austust nii neile, nende sünnivaldadele ja -linnadele kui Eesti ajaloole. Esimesena tähistati 5. juunil riigisekretäri ja Rahvuskomitee liikme Helmut Maandi sünnikoht Rapla vallas. Järgmisena on plaanis 28. augustil tähistada riigisekretär Arved Ruusa sünnikoht Tartumaal Kambjas.

Artur Mägi elulugu Riigikantselei veebilehel http://www.valitsus.ee/redirect/304 

Mälestuskivi avamisele järgneb Karinu, Ramma, Metsla, Ellavere külade päev Sikka talus, lisainfo Järvamaa infoportaalist http://www.jarva.ee/?action=article&ArtID=39746&CatID=