Riigisekretär Heiki Loot lahkub ametist

22.05.2018 | 12:28

Uudis
    • Jaga

15 aastat ametis olnud riigisekretär Heiki Loot lahkub ametist.

Heiki Loot ütles oma otsust kommenteerides, et ta on tänulik võimaluse eest nii pikalt riigisekretäri ametit pidada. „Peaminister arutas minuga võimalust, et jätkaksin ka järgmisel ametiajal, kuid leian, et pärast 15 aastat on viimane aeg teatepulk edasi anda,“ selgitas Loot.

Oma suurima saavutustena nimetab Loot riigikantselei arendamist kaasaegseks valitsuskeskuseks, mis toetab valitsuse ja peaministri tööd poliitika planeerimisel, koordineerimisel ja kommunikeerimisel.

„Eriti uhke olen Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise korraldamise ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise üle,“ lisas Loot.

Oma edasisi plaane kommenteerides ütles Loot, et ta soovib pühenduda tööle õigusvaldkonnas.

Heiki Loodist sai riigisekretär augustis 2003, ta on töötanud koos seitsme valitsuse ja nelja peaministriga.

Riigisekretär korraldab Vabariigi Valitsuse tööd ja juhib riigikantseleid. Riigikantselei juhina on riigisekretäril samad õigused, mis on seadusega antud ministrile ministeeriumi juhtimisel. Riigisekretäri nimetab ametisse ja vabastab ametist peaminister.

Riigisekretäri ametikoht muudeti 5-aastase tähtajaga ametiks 2013. aastal jõustunud avaliku teenistuse seadusega, Heiki Loodi ametiaeg lõpeb 31. detsembril 2018.