Rummo jagas Venemaa rahvusvähemustele Eesti kogemusi

25.05.2004 | 00:00

Uudis
    • Jaga

"Nüüd, kui Euroopa Liit ja Venemaa on muutunud vahetuiks naabreiks, on eriti teretulnud kõik EL projektid ja tegevused, mis aitavad kaasa demokraatia arengule selles kireva rahvusliku koosseisu ja keeruka ülesehitusega föderatsioonis," ütles rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo oma tänasel kohtumisel Venemaa rahvusvähemuste ümarlaudade delegatsiooniga.

Minister andis külalistele ülevaate Eesti seadusandlusest, integratsioonipoliitikast, toetustest rahvusvähemustele ja naturalisatsiooniprotsessi käigust. Ta kinnitas Eesti valmisolekut jagada oma pikaajalisi kogemusi nendes valdkondades nii Venemaa kodanikeühendustega kui vastava huvi korral ka Venemaa ametivõimudega. Kuna laienenud Euroopa Liit loeb üheks oma tähtsamaks ülesandeks arendada välja selge poliitika uute naabermaade suhtes, ei tohi Eesti oma kogemuste küünalt vaka all hoida, rõhutas Rummo.

Venemaa rahvusvähemuste esindajad viibivad Eestis seoses Euroopa Komisjoni Tacise programmi raames algatatud projektiga "Sallivuse edendamine ja rahvussuhete parendamine Venemaal".

Lisainfo:
Aarne Veedla, rahvastikuministri nõunik
5164744
aarne.veedla@riigikantselei.ee

Lugupidamisega,
Tex Vertmann
Valitsuse infonõunik
693 5714