Rummo kohtus Muižnieksiga

16.08.2004 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo kohtus täna Läti ühiskondliku integratsiooni ministri Nils Muižnieksiga, et arutada integratsiooniprotsessi kulgu Eestis ja Lätis. Rummo toetas Läti valitsuse jõupingutusi Läti vene õppekeelega koolides läti keele õpetamise tõhustamiseks. Samuti tunnustas ta kiirenenud naturalisatsioonitempot Lätis."Venemaa revanšistlike jõudude pingutused pigestada olukorda Balti riikides, manipuleerides meie riikide vene päritoluga inimeste rahvustunnetega, on ette määratud läbikukkumisele, kuna on vastuolus nende inimeste tegelike huvidega," ütles Rummo. "Inimesed Lätis ja Eestis on huvitatud kiirest majandusarengust, demokraatia ja vabaduste kindlustamisest oma riikides, mitte vastandumisest üksteisele rahvuse või emakeele järgi."

Pooled leppisid kokku, et lähima aja jooksul viiakse Eestis ühiselt läbi konverents, kus tutvustatakse Euroopa Liidu liikmesriikidele integratsiooni Eestis ja Lätis.

Ministrid pidasid vajalikuks ka edaspidi Eesti ja Läti tihedat koostööd, et levitada parimaid kogemusi integratsioonivaldkonnas ning kooskõlastada poliitilisi samme.

Eesti poolt osalesid kohtumisel Integratsiooni Sihtasutuse direktor Mati Luik, Riigikantselei rahvastikuministri büroo juhataja Evelin Oras, rahvastikuministri nõunikud Ken Koort ja Ališer Velman. Läti poolt osalesid ministri nõunik Aleksander Brandavs ja Läti integratsiooniministeeriumi rahvusvähemuste valitsuse direktor Irina Vinnik.

Täna kell 15.00 annavad Paul-Eerik Rummo ja Nils Muižnieks ühise pressikonverentsi Välisministeeriumi pressikeskuses.

Lisainformatsioon:
Aarne Veedla, rahvastikuministri nõunik
aarne.veedla@riigikantselei.ee
5164744