Rummo toonitab vanemahüvitise tähtsust Eesti rahvastikuarengute seisukohalt

11.09.2003 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinnas. Stenbocki majas 11. septembril 2003. a. Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et seoses Vanemahüvitise seaduse eelnõu saatmisega Riigikogu menetlusse kavatseb ta esineda Riigikogu ees poliitilise avaldusega. "Vanemahüvitis kui esimene olulistest riiklikest meetmetest Eesti demograafiliste väljavaadete parandamiseks on niivõrd tähtis samm, et väärib eraldi pöördumist rahvaesindajate poole," ütles Rummo. Minister lisas, et ootab Riigikogu sotsiaalkomisjonilt endiselt vastust oma ettepanekule algatada Riigikogus novembris tähtsa riikliku küsimusena arutelu Eesti demograafilise olukorra ja perspektiivide üle.

Täna valitsuse heakskiidu saanud vanemahüvitise seaduse tutvustamiseks valmistab rahvastikuministri büroo ette teavitus- ja selgituskampaania. "Kohe kui Riigikogu vanemahüvitisele seaduse jõu annab, avaldame rahvastikuministri koduleheküljel seaduse kommenteeritud teksti”, lubas Rummo. Lisaks plaanitakse välja anda infotrükiseid, korraldada selgitusüritusi ja teha koostööd ajakirjandusega, et luua inimestele selge pilt hüvitise taotlemise ja saamise võimalustest.

Ühtlasi on koostöös peaministri bürooga ettevalmistamisel valitsuse demograafia-alaste sammude pidev kajastamine Vabariigi Valitsuse koduleheküljel.

Lähem info: Aarne Veedla, rahvastikuministri nõunik, tel. 693 5786 / 051 64744, aarne.veedla@riigikantselei.ee

Lugupidamisega,

Marko Ringo
Riigikantselei pressinõunik
Tel 693 5728