Säästva arengu komisjon kinnitas Eesti säästva arengu näitajad

21.12.2017 | 15:08

Uudis
    • Jaga

Eestil on nüüd säästva arengu eesmärkide jälgimissüsteem, mis on kooskõlas ÜRO ülemaailmsete eesmärkidega.

“Komisjon jälgis varem säästvat arengut ainult Eesti kontekstis. Täna oleme üha enam liikumas sinna, kus globaalset säästvat arengut ei ole võimalik lahutada kodusest arengust.  Samuti on selge, et peame hakkama mõõtma järjest enam neid asju, mida rahvana väärtustame ja tahame alles hoida. Näiteks on säästva arengu mõõdikute hulka lisandunud eestlaste vaimse tervise näitajad ning majanduskasvu kõrval pöörame enam tähelepanu õnnelikkusele, " ütles säästva arengu komisjoni esimees Sigrid Solnik.

"Esmapilgul võib näida, et mõõdikute seadmine ei ole väga suur saavutus. Mina leian, et see on Eesti kestliku arengu vundament – täpselt mõõdetava statistika järgi saame järgmistel aastatel ja aastakümnetel jälgida, kui hästi Eestil säästva arengu eesmärkide täitmisega läheb."

Uue säästva arengu nimekirja alusel valmib järgmisel aastal Eesti säästva arengu näitajate statistikaaruanne.

Nimekiri lepiti kokku riigikantselei juhtimisel ministeeriumite, statistikaameti ja säästva arengu komisjoni ettepanekute alusel.

2015. aasta septembris võeti ÜRO-s vastu ülemaailmne tegevuskava, mille säästva arengu 17 eesmärki ja 169 alaeesmärki annavad suuna inimeste ja keskkonna kaitseks ning heaolu saavutamiseks. Ülemaailmsed eesmärgid kehtivad kõikidele riikidele ja nende saavutamist jälgitakse.

Eesti säästva arengu komisjon on 1996. aastal loodud valitsusväliste organisatsioonide esindajatest koosnev asjatundjate komisjon riigi pikaajalise säästva arengu poliitika analüüsimiseks. Komisjoni teenindab riigikantselei.

Lisainfo:
Sigrid Solnik, säästva arengu komisjoni esimees, 5234104, sigrid@terveilm.ee
Eili Lepik, riigikantselei strateegiabüroo, 693 5619, eili.lepik@riigikantselei.ee