Stenbocki maja õuemuusika sarja lõpetab Vivaldi "Aastaajad".

21.08.2003 | 00:00

Uudis
    • Jaga

Tallinnas, Stenbocki majas 21. augustil 2003. a. 2003. aasta Stenbocki maja õuemuusika sarja väärikas lõppkontsert toimub pühapäeval, 24. augustil kell 18:00. Esitusele tuleb Vivaldi "Aastaajad", ettekandjaks Tallinna Kammerorkester ja solist Sergei Dogadin (St. Peterburg).

Sergei Dogadin sündis 1988. aastal muusikute perekonnas ning alustas muusikaõpinguid kuueaastaselt. Praegu käib Sergei Peterburi konservatooriumi juures asuva muusikalütseumi viiendas klassis ja on professor V. Ovtsareki õpilane. Sergei on soolokontsertidega esinenud Peterburi kontserdisaalides ning Saksamaal, kus mängis ka mitmes kammeransamblis. 1996. ja 1999. aastal pälvis ta laureaaditiitli rahvusvahelisel konkursil "2000. aasta virtuoosid", 2000. aasta veebruaris sai ta esimese preemia A. Glazunovi nimelisel rahvusvahelisel konkursil Pariisis ning eripreemia Andrea Postacchini nimelisel viiuldajate konkursil Fermos (Itaalia); märtsis tuli ta esikohale ülevenemaalisel laste ja noorte instrumentaal-kammeransamblite konkursil. 2002.aasta suvel võitis Sergei Dogadin grand prix konkursil Itaalis (Fermos) ja äsja naases solist I koha ja eripreemiaga Riiast. Eesti kontserdipublik on Sergei Dogadiniga esmakordselt kohtunud 2001. aastal kontserdil "Talvesümfoonia". Teiseks kohtumiseks Eesti publikuga oli tänavu suvine kontsert Leigo Järvel.

Nagu kõik teisedki Stenbocki maja õuemuusika 2003 sarja kuuluvad üritused on ka seekordne kontsert tasuta ja avatud kõigile huvilistele. Kontsert on Tallinna Filharmoonia ja Eesti Kontserdi koostööprojekt.

Lähemat infot Stenbocki maja õuemuusika sarja ja tänavuse suve esinejate kohta leiate veebilehelt http://www.riigikantselei.ee/?id=1409


Peatse kohtumiseni,

Tex Vertmann
Valitsuse infonõunik
Tel 693 5714